Mitä voi tehdä,kun naapuri kurkistelee jatkuvasti aidan yli ja härnää meidän koiraa?
Naapuri
Apua
14735
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
tai kutsu se takapihalle ettei tarvii kurkkia.
menet siihen aidan viereen odottamaan ja sit ku se työntää sen pään taas sieltä niin humauta rautalapiolla ottaan, eiköhän lopu se touhu
lainaa suuri kiukkuinen dobermanni ja pane se pihaasi oman koirasi sijaan ja niin pitkään ketjuun, että ylettyy aidan ylle reilusti.
Eiköhän naapurin kiusanteot lopu kertaheitolla.
Silläaikaa kun naapuri on ensiavussa, vaidat oman kiltin koirasi taas pihallesi ja ihmettelet kovasti,ken koira naapurin kimppuun kävi, kun sinun kiltti koirasi ei edes ylety aidalle asti.
Ole kiukkuisia! Ei ainakaan minun :-)
Miten aidan yli kurkkiminen härnää koiraasi ? Onko koirasi härnännyt naapuriasi ? Olisi mukava kuulla naapurisi kannanotto asiaan.
voisiko ammattiihminen vastata,mitä tehdä kun jatkuvasi kurkistellaan aidanyli.
Totuus on että kun huomaat naapurisi katsovan aidan yli katsot itsekkin.Vika ei ole sinussa eikä naapurissa vaan ehkä tontin koossa.Anna olla koko juttu.Joskus se vielä huvittaa usko pois.
tämä ei ollut vitsi.Ukko potkii aitaa ja näyttää harjaa koiralle.Kurkistelee aidan yli.Ei paljon naurata.
...vaan haukkua räksytä siinä pihalla? Jotenkin tulee mieleen, että se ukko on kyrsiintynyt sun koiraas. Kannattaisiko sun miettiä vähän tätä ja jos katsot, ettei koira häiritse naapuria, kysy ukolta, miksi hän vaikuttaa vihamieliseltä koiraasi kohtaan? Sillähän sitä pääset miettimästä.
Kysymykseen yleensä vastataan paisti, jos on kyseessä tosi SUOMALAINEN...se ei kysy eikä vastaa...ja jos niitä on kaksi...kummalalkin puolella aitaa...melko toivoton tilanne...
koira, kai mäkin sitä härnäisin. Onks pakko antaa sen räksyttää, kun mä oon ite takapihalla.
Ilmaista huvia, ja vielä saa naapurin niskan punaiseksi ...
Meidän koira ei hauku muita naapureita.Ei ole kokopäivän pihalla.Tämä kaljupää on vihannut meidän koiraa pennusta asti.Näyttää harjaa ,potkii aitaa.
Tottakai koira haukkuu jos joku pällistelee sen reviirille ja vielä ärsyttää sitä kolistelulla ja paukuttelulla. Kyllähän ihmiselläkin alkaa turpa laulaa ja kuulee naapuri kunniansa jos esim kerrostalossa joku pässi uhallaan paukuttaisi patteriin... tai kolkuttelisi ärsyttääkeen aitaan niinkuin tässä tapauksessa. Kaada se aita ja pistä pensasaita kasvamaan niin ei enää koputtele. Huh ei lienee mahdollista? Mutta otan osaa ja koeta kestää.... minä en varmaan jakksas tollasta vaan rupeisin ite kolistelee samalla lailla aina kun olisin pihalla ei se siitä huonommaks mene jos ei puhe auta.
Jospa se odottaa, että hauva rupee tanssimaan.
Vilauta sille ja pyydä 50!
Tunnen sympatiaa kirjoittajaa kohtaan.En ajatellu asiaa vitsinä.Sitä vaan sattuu kaikennäköistä...toisinaan.