Meikit on mun mielestä hyvä juttu. Itse meikkaan melko säännöllisesti. Mun mielestä hyviä meikkimerkkejä on lumene, Loreal ja Anytime.Mitä mieltä te muut otte näistä jutuista?
Meikit
8
683
Vastaukset
- ruususydän
Täs olis vielä lisää meikeistä. MIksei kukaan muuten vastaa? Vastasin itte ku ei kukaa vastannu. M mekkaan lomivärillä, poskipunalla, puuterilla, ripsivärillä, huulten-ja silmien rajauskynällä, huulipunalla. Olis kiva saada vastauksia.Mä olen sellainen joka tykkää meikata juhliin ja sen sellaisiin, eikä mua oo kukaan opettanu, oon itte opetullu. Niin, kommentoikaa.
- ........
Näin mies puolisen näkövinkkelistä sanottuna niin itte en tykkää siitä että naisilla on puolen sentin kerros pakkelia naamassa!!! Oisha se mukava nähä mitä siellä myrkkyjenkin takana on:) Ei muuta...
Eikä ne meikit naista tee. - Anonyymi
........ kirjoitti:
Näin mies puolisen näkövinkkelistä sanottuna niin itte en tykkää siitä että naisilla on puolen sentin kerros pakkelia naamassa!!! Oisha se mukava nähä mitä siellä myrkkyjenkin takana on:) Ei muuta...
Eikä ne meikit naista tee.Näyttävät zompeilta kun onpaksu kerros pakkelia ei voi edes suudella kun meikki menee mahtaa olla rumia ilman meikki
- Anonyymi
Mihin musta tarvii peitevoidetta. Ei musta väri silleen poistu. Hehhhhh
- Nefresis
Mie itse tykkään lähinnä vain Lorealista (miten lie kirjoitetaan) sekä Max Factorysta. Anytimea vihaan yli kaiken, niiden meikit aina leviää tai häviävät muuten vain matkan varrelle. Myös Isadora on loistava merkki, ainakin jos puuteria hakee.
Mie itse meikkaan vain ripsarilla ja luomivärillä (plus puuteri päälle), mutta sitten juhliin tietenkin hieman hienommin ja enemmän.
Mie meikkaan myös säännöllisesti, yleensä joka päivä, vaikka ei se ihan niinkään mene, ettenkö voisi ilman meikkiä mihinkään liikkua. Pidän itsestäni meikittömänä aivan yhtä paljon kuin pakkelit naamassakin.
Mie oon itseasiassa ajatellut aikasemminkin tätä meikki juttua, ja tullut siihen päätökseen, että mie meikkaan lähinnä sillon kun tarvii jotain asioita ajatella, tai jos on tylsää niin ajankuluksi.
Nefru
ps. tuokaan sinun aloituksesi ei oikein synnytä keskustelua huomaan, joten jatketaan tätä näin:
Kuinka usein ihmiset täällä meikkaa?
Minkälaisiin tilaisuuksiin?
Onko kouluun pakko meikata, että meneekö se jo itseluottamuksen/varmuuden lisäämiseksi vai muuten vain?- ruususydän
Juhliin yleesä. Eikä kouluun oo pakko meikata. Antaa se vähän itsevarmuutta.Mä meikkaan ehkä kerran paris viikos, vähä riippuu. Mssä sä muuten asut Nefresis? Mä asun Laihialla. Oon tyttö, kuten varmaan jo arvaat. Minkä ikäinen sä oot? Mä oon kohta 13v. Haluisin vaan keskustella, varmaan ymmärrät.
- Nefresis
ruususydän kirjoitti:
Juhliin yleesä. Eikä kouluun oo pakko meikata. Antaa se vähän itsevarmuutta.Mä meikkaan ehkä kerran paris viikos, vähä riippuu. Mssä sä muuten asut Nefresis? Mä asun Laihialla. Oon tyttö, kuten varmaan jo arvaat. Minkä ikäinen sä oot? Mä oon kohta 13v. Haluisin vaan keskustella, varmaan ymmärrät.
Mie asun Kirkkonummella ja Hartolassa. Kirkkonummella perheen luona aina lomat ja muutamat viikonloput, Hartolassa koulun asuntolassa ja poikaystävällä näin opiskeluajat =)
Lukiolainen siis, 17-vuotias =)
Nefru
- Anonyymi
Mutta en jymmärrä kun musta mainostaa meikkejä eihän mustassa naamassa näy peitevärit mutta mustat haluu väkisin olla mediassa vaan sen takia että suomalaisia ärsyttää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä
IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi4774135Mihin sinussa haluan koskea
Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä743126Toisen ihmisen sydämellä
leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo1461490- 831294
Yleltä tiukka nootti Sohvaperunat-sarjan tyypeistä: "Halutessaan ja tapauskohtaisesti harkiten..."
Näin "Sohvis-julkkiksia" suojellaan! Toisaalta ovathan nämä ihmiset itse lähteneet mukaan reality-ohjelmaan. Että mitä m21124417-vuotiasta lukiolaispoikaa epäillään perheenisän murhasta Pyhtäällä
Perheenisä löytyi kuolleena kotipihastaan loppuvuonna 2023 Heinlahdesta Myyrynmäeltä. Poliisi epäilee murhasta kotkalais291212Janne Kataja uudessa elämäntilanteessa - Vauva tuli, tyttäret jo teini-iässä: "On jo vähän..."
Janne Kataja on uudessa elämäntilanteessa, 44-vuotiaana hän tuli kolmatta kertaa isäksi. Tyttäret edellisestä liitosta14952Olet mun herkkä kohta
Vaikutuksesi minuun on valtava. Käsitätköhän miten paljon tunnen takiasi? Miten paljon elämäni on muuttunut sen jälkeen59949- 57894
Milloin olette tavanneet ekaa kertaa?
Ap vastaa: Viime keväänä maalis/huhtikuun vaihteessa se varmaan oli.70873