Sehän on siis yks helpoimmist ja mukavimmist skilleist runes! Senkus istutat kasvit ja pistät supercompostii tai palkkaat farmarin hoitaa niit kasvei, niin se on siin! Eikä tossa mee kun jotain 5 min! Ja sit sen ajan kun ne kasvit kasvaa voit tehä ihan jotain muuta, vaik questei! Siis kaikki aina haukkuu sitä, mut ne aina vaan seisoo siel farmingalueel tönkkönä eikä tajuu hommaa supercompostei tai palkkaa farmarii! Siis tosi yksinkertainen skill!
Miks kaikki vihaa farmingii?
XxXXxXXxXxx!
6317
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Farming on kivoin taito runes varmaa !
..contruction on kivoin, and str.
..niin tajuat kuinka inhottava se on. Jossain yhessä puussakin kestää (Mage tree, esim.) niin jotaan 75min, parin expeen tähden. :D Eikä 5minsas kerkee paljon tekeen mitään.
Eli en tiedä yli 75 farmingin tylsyydestä, mutta itselläni se on 63 ja pidän siitä yhä.
Puiden ja hedelmäpuiden kasvattaminen on ehdottomasti paras keino kehittää farmingia. Yew treen kasvaminen kestää yli 6 tuntia ja antaa 7000 xp. Mainitsemasi Magic tree taas kasvaa 7,5 tuntia ja antaa 13,700 xp. Kaikki helmäpuut kasvavat 14,6 tuntia ja antavat 1000-10,000xp.
Istuta puut aamusti ennenkuin lähdet kouluun/töihin, illalla puut ovat valmiit ja voit laittaa uudet kasvamaan, ne ovat taas valmiit seuraavana aamuna.
Rahan lähteenä farmingia voi käyttää kun kasvatat herbbejä. Kaikki herbit kasvavat 75 minuuttia. Istuta ne heti kun alat pelaamaan, ja jos normaalisti pelaat noin tunnin tai vähän yli, voit kerätä herbit vielä samalta istumalta. Yhdestä siemenestä saat yleensä 5-10 herbsiä.
Parhaita rahan lähteitä ovat Ranarr(hinta noin 6k/kpl), Snapdragon(7,5k/kpl) ja Kwuarm(4k/kpl). Osa herbeistä kuolee, mutta suurimman osan pystyt keräämään. Parhaimmillaan pystyn itse esimerkiksi kasvattamaan 5 paikassa Snapdragonia, jos jokainen paikka pysyy hengissä saan keskimäärin noin 8 herbiä yhdestä puskasta, se tekee yhteensä 300k! Ja koko tuon ajan olet voinut käyttää vaikka kalastamiseen.
Hauskoja farming hetkiä kaikille!
Ehkä olin sitten väärässä, mut en mä ainakaan siitä tykkää. :F
Siinäs näit Waltsu ei farming köyhä taito ole !