Luonto kutsuu

Keijukaiset tanssivat,
pehmeällä sammaleella
jalat tuskin koskettavat
maata, niin siroa on tanssi

Linnut lentelevät ja
laulavat sirittäen kuin
metsän konsertti olisi
menossa

Luonnossa iloitsivat
eläimet ja koko luonto
kokonaisuudessa
1166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Metsässä on mieli
valpas ja virkeä
keijut ja menninkäiset
koloistaan hiljaa
tervehtii samoajaa

Hauska runosi,
mukavaa vastapainoa
lemmen lurituksille
raskaille!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuuletko? kirjoitti:

Keijukaiset tanssivat,
pehmeällä sammaleella
jalat tuskin koskettavat
maata, niin siroa on tanssi

Linnut lentelevät ja
laulavat sirittäen kuin
metsän konsertti olisi
menossa

Luonnossa iloitsivat
eläimet ja koko luonto
kokonaisuudessa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu