Mikseivät nokialla ole tajunneet panostaa kännyköiden laatuun? Varmaankin ovat suunnitelleetkin, että puhelin juuri kestää takuu ajan ja jos ei kestä niin ei silti korvata eikä korjata takuuseen! Itselläni tosi huonot kokemukset nokiasta ja nyt oli viimeinen niitti kun alle 3 kuukautta vanha nokia hajosi ja ei takuusseen korjausta!
MIKSI NOKIAN
LAATU ON HUONO
5380
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
kuka käski rikkoa. kyllä siinä pitää olla joku syy että miksi ei korvannut.
Niin olisipa hauska tietää totuus, mitä tapahtui, millainen vika, kyllä minulla on aina kaikki takuut toimineet nokian kännyköissä yli 20 vuoden aikana. Takuukorjaukset hoideyyu ja vielä nopeasti.
Näyttö pimeni ja en olisi valittamassa jos olisin sen johonkin telonut ! Malli on tuo 5140i
joissa on tätä näytön pimenemistä ollut enemmänkin ainakin palautteista päätellen! Niissä lienee jokin vika joka on vaikea korjata ja siksi joutuisivat kait antamaan uuden tilalle ja nokian taloudellinen huono tila ei kait sitä salli!
...nokialainen tuli viikonloppuna. Emännällä kuudes. Ei yhtään huoltokäyntiä. Käyttö 1,5 - 2 vuotta per puhelin.
Luotettavia pelejä olleet meikäläisen käytössä. Nyt eka Symbian-puhelin, saas nähdä kuin äijän käy.
Nyt olisi hyvin mielenkiintoista tietää, millaisin perustein takuukorjaus evättiin? On minunkin takuunalaisista kännyköistä näyttö pimennyt joitakin kertoja, mutta aina on otettu korjattavaksi takuuseen ja myös korjattu nopeasti. Olen saanut vaikutelman , että haluavat kaikin keinoin pitää minut asiakkaanaan ja pysyvän nokialaisissa. Ja sehän sopii minulle.