Onko kokemuksia tästä vision vdt 4040 digiboksista... toimiiko ihan ok? Onko ollu ongelmia jos on niin millaisia?? (vastaa medion MDT4040PVR laitetta mut hinnassa on kyllä huomattava ero)
Vision VDT4040
325
61611
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Vision on Medionin uusi nimi. Kyse on samasta laitteesta.
asiasta juttua
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=107&conference=4500000000000395&posting=22000000023608574
Tuo 2020 on aivan eri laite kuin 4040.
(on siis kaapelimalli) toimii täysin moitteetta.
Ihan hyvin pelittää
ainoa heikkous on surkea ohjekirja.....
mutta muuten kiva laite
Heippa,
ostettiin tuo malli vasta ja oli helppo asentaa sekä kanavat löytyivät moitteetta. Antenniin kannattaa satsata, että tulee tarpeeksi voimakas signaali ja sitä kautta parempi kuva.
Ohjekirja on tosiaan aika sekava ja tietokoneliitäntä usb:n kautta hieman omituinen, kun ensin pitää ajaa se ohjelmisto ja digiboksin kovalevyä en saa näkymään oma tietokoneessa vaan sitä pitää hallita ihan omalla erillisellä usb-ohjelmalla Windowsista.
Hinta-laatusuhteeltaan silti tosi ok laite!