Hei!
Mitä työtä kannattaisi välivuotena etsiä? Olen tähän mennessä ollut työmarkkinatuella ja eipä minulla siihen ole enää oikeuttakaan kohta, koska olen lähes kaiken käyttänyt. Toisekseen olisi kivaa alkaa ansaita parempaa palkkaa kuin tuo työmarkkinatuki, josta verojen jälkeen jää käteen alle 400 euroa kuussa.
Kokemusta on lastenhoitoharjoittelijana ja siivoousharjoittelijana. Haluaisin jotain näihin liittyvää työtä. Esim. kaupan kassalle en haluaisi enkä muutenkaan vastaavaan asiakaspalvelutyöhön.
Onkohan enää päiväkotiapulaisen paikkoja vai onko enemmistö nykyään noita työmarkkinatukiharjoittelijoita? Tai saako siivoojan töitä helposti kouluttamaton henkilö?
Minulla ei ole minkään valtakunnan koulutusta, pelkkä lukio kokemus siivoojaharjoittelijana ja päiväkotiharjoittelijana.
Mitä työtä?
.................
0
634
Luetuimmat keskustelut
- 1861563
- 851352
- 1041058
- 48899
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40773Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..10757Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83646Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30621Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.105617Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su45567