Grammyt - Christina voitti!

Onnittelut menkööt Christinalle, joka vei kotiinsa Grammyn Best Femal Pop Vocal -kategoriassa! :)

Christinan James Brown tribuutti, It's A Mans World:

http://www.dailymotion.com/video/x16u9x_grammy-performance

Tuubi-linkki samasta:

http://www.youtube.com/watch?v=dTyDAKoKMTw

Kuvia Christinasta ja pystistä:

http://img256.imageshack.us/img256/2696/333hu6.jpg

http://img412.imageshack.us/img412/2759/111eg2.jpg

http://img261.imageshack.us/img261/5482/grammys07press117125059go0.jpg
211205
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Tämä kommentti on tullut Entertainment Weeklystä koskien Christinan esitystä:

I am pretty sure I know where James Brown's soul went: Right into the heart of a skinny blond chick who used to wear assless chaps.

If Carrie Underwood turns out even half as well as Xtina, we will be a lucky, lucky nation indeed. Holy s---.

Lol! Christina saa siis kehuja!

Äänestä
  • Loistavaa, että Christina saa kehuja! Mahtavaa! Kiitos Erizo!

    Täytyneekin alkaa tästä pikkuhiljaa lähteä... See You!

    Äänestä


  • Aivan loistava esitys!! Sanat loppuu kesken, en osaa enempää kuvailla. Henki oikein salpautui ja kylmät väreet kulki selkäpiissä, se oli niin vaikuttavaa. En ole koskaan edes kuullut alkuperäistä kappaletta mutta Christina veti sen niin hyvin ja tunteella että sai mut uskomaan siihen. Jos joku on oikea henkilö esittämään "soulin kummisedän" kappaleita niin se on tosiaan Christina!

    Äänestä

Christinahan se on sielläkin:

http://www.grammy.com/GRAMMY_Awards/News/Default.aspx?newsID=2381&newsCategoryID=1

Ei ole foorumia, jossa ei nyt Christinasta puhuttaisi! Jotkut sanovat, että Christinan esitys meni huutamiseksi. No entä sitten? James Browninkin tyyli oli hyvin pitkälle huutamista, joten siinä suhteessa Christina teki miehelle kunniaa. Ja Blues antaa tilaa epätäydellisyyksille.

Se tunnelma, minkä Christina esitykseen toi, ja ne suosion osoitukset esityksen jälkeen (plus Foxx;in ilme!) kertoivat kyllä tarkalleen sen, että Christinan esitys oli illan kohokohta! WOO!

Äänestä

  • Erizo kirjoitti:

    http://usmagazine.com/i_us_i_poll_grammy_fashion

    Tällä hetkellä tilanne oli Christina 85%, Beyoncé 15%.

    En ole viimeaikoina pahemmin jaksanut seurata kaikkia Christina-uutisia, mutta Grammyn voittaminen on mahtava juttu! Lista-takiainen ANOM, nousi siis Grammyn arvoiseksi... :)

    Pitää katsoa kuvia ja videoita myöhemmin. Niin... ja ihan aiheellisesti Christinaa verrataan Beyonceen eikä Britneyyn.

    "Best Female Pop Vocal Performance - Ain't No Other Man"

    Äänestä

MTV Overdrive:ssa on video, jossa Christina kommentoi esitystään. Hän kertoo "opiskelleensa" James Brownin tyyliä ennen esitystään.

Ja huomatkaa kuinka tuo on otsikoitu; mielestäni loistavasti: CHRISTINA AGUILERA, GOD MOTHER OF SOUL.

Sanottiinhan James Brownia soulin kummisedäksi.

WAU!

Linkki videoon: http://www.mtv.com/overdrive/?lnk=v&vid=132801

Äänestä

Afroamerikkalainen BET-kanava kirjoittaa saitillaan Christinan esityksen olevan yksi parhaista gaalailtana sekä seuraavaa:

Aguilera's impassioned performance of "It's a Man's World" proved definitively that that that chick has a black woman's soul.

http://www.bet.com/Music/Grammy Recap 2007.htm?wbc_purpose=Basic&WBCMODE=PresentationUnpublished&Referrer={B014D94B-C671-471F-9630-4A511B505138}

Äänestä
  • Christinan grammyesitys meni överiksi. Vähintään siinä vaiheessa kun yritti vaihtaa korkean nuotin,joka kuulosti rikkinäiseltä viululta. Matki selvästi mariah Careyta ja MJB:ä. Miksi Aguileran tarvitsee aina huutaa keuhkot tyhjiksi? Kyllä ihmiset vähemmästäkin tietävät neidin osaavan laulaa... Ja se Foxxin ilme oli lähinnä järkyttynyt...

    Äänestä

Christina toden totta ansaitsi tuon palkinnon, kiitos että kerroit :)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Erizo kirjoitti:

Onnittelut menkööt Christinalle, joka vei kotiinsa Grammyn Best Femal Pop Vocal -kategoriassa! :)

Christinan James Brown tribuutti, It's A Mans World:

http://www.dailymotion.com/video/x16u9x_grammy-performance

Tuubi-linkki samasta:

http://www.youtube.com/watch?v=dTyDAKoKMTw

Kuvia Christinasta ja pystistä:

http://img256.imageshack.us/img256/2696/333hu6.jpg

http://img412.imageshack.us/img412/2759/111eg2.jpg

http://img261.imageshack.us/img261/5482/grammys07press117125059go0.jpg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu