Lehdistö yhteiskunnan mätäpaise

Ei tarvinne selittää. Kaikki tajuaa mistä on kysymys, jos on vähänkään seurannut viime viikkoina lehtien kirjoituksia ja kiinostuksen kohteita. Toimittajat juoksevat vain sensaatioiden perässä. Lieneekö saaneet tulosvaroituksen,että myyntiä pitää nostaa tai muuten palli heilahtaa.
1278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tässä yhteiskunnan tyhmyyden TOP3
3. Politikko (Paavo Lipponen)
2. Journalisti (Janne Virkkunen)
1. Kolumnisti (Loka-Laitinen)

Miksi tämä järjestys? Politikko kuvittelee olevansa maailman napa. Toimittajat kuvittelevat olevansa vielä politikkojenkin yläpuolella.Ja kukas se muukaan se kuvittelee olevansa kaikki tietävä besserwisser kuin kolumnisti. Sossu-Virkkunen, Kakka-Laitinen ja Eläkelläis-Isokallio tietävät omasta milestään kuinka maan asiat pitäisi hoitaa. Vaan eipä ole heitä näkynyt ehdokkaina päättäviin instansseihin. Kirjoitusten perusteella sen ei pitäisi olla tieto/taidosta kiinni. Taitavat olla peräkammarin poikia: teoria on kyllä hallussa, mutta käytännön kokemusta puuttuu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hinnalla millä hyvänsä kirjoitti:

Ei tarvinne selittää. Kaikki tajuaa mistä on kysymys, jos on vähänkään seurannut viime viikkoina lehtien kirjoituksia ja kiinostuksen kohteita. Toimittajat juoksevat vain sensaatioiden perässä. Lieneekö saaneet tulosvaroituksen,että myyntiä pitää nostaa tai muuten palli heilahtaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu