töissä?

kuinka moni kirjoittelee täällä työ-aikana?
18811
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Mut jos et kerro kenellekkään niin vastaus on töiden ohella:)

Välillä myös kotona;)

Äänestä

....käytän työnantajani aikaa tähän....
Puolustelen sitä sitten tulemalla puolisen tuntia aiemmin töihin ja jättämällä usein tauot pitämättä.... mutta väärinhän se sittenkin...
Kotoa todella harvoin täällä käyn.

Äänestä

On totta, minkä kuulit
en enää töissä käy.
Laiskuudeksi ehkä luulit
muttei siellä enää pomojakaan näy.
Musta tuli tarpeeton tarpeeton,
koko lafka kiinni on.

Äänestä

Ainakaan... ei yksinkertaisesti kerkiä...=))))

Äänestä

työtäni koneen ääressä klo 08-16. Jos sinä aikana tänne kirjoittelen niin kyllä. Oikeesti, son mulle aivojen lepuutusta, kun ei koko aikaa jaksa keskittyä täysillä ajatustyöhön ..

Toiset istuvat pitkät tauot kahvipöydässä, mä teen töitä silloinkin ja lepuuttelen päätä sitten kun siltä tuntuu .. En koe itse sitä täysin vääräksikään .. ;D

Äänestä
  • töistä.En kirjoittele työaikana.

    Äänestä

  • tulin kirjoitti:

    töistä.En kirjoittele työaikana.

    takuulla työnkuvasta, voiko kirjoitella työaikana vai ei. Nyt on rauhallinen vaihe töissä minulla, joten välistä on aikaa .. kesällä on vielä paljon enemmän .. :D

    Äänestä

Joskus kahvitauolla vilkaisen tänne sähköpostia lukiessa ja saatan jotain kirjoittaakin, mutta yleensä aina kotona, koska työni ei ole koneen vieressä istumista. Jos olisi, roikkuisin täällä varmaan useammin :-))

Äänestä
  • Jumankekka!
    Kenellä on sellanen duuni, että voi kirjotella tänne työaikana?
    Minulla oli semmonen työ, että hyvä jos ehti piipillä käymään, ni sitten vielä täällä roikkumaan.
    Paitsi nyt , kun en enää ole töissä, just tuon kiireen takia.
    Nyt vois olla täällä vaikka kaiken päivää, mut pitää hoitaa tuota näköäkin välillä?

    Äänestä

työaikana kirjoittelu,vaikka työpöydällä kone onkin auki.
Meillä työnantaja ei kauan katselisi jos työaikaa käytettäisi täällä olemiseen.
Ja olisi se kyllä nurinkurista, kun asiakas istuisi pöydän toisella puolen ja sanoisin että odotappa vähän aikaa,kohta voidaan aloittaa, kunhan saan tämän kommentin kirjoitetuksi ensin tuonne Suomi24 palstalle.
Eli kyllä minulla kotona ollessa vain tulee kirjoitettua tänne.

Äänestä

ei ole yhtä oikeaa, jokainen tavallaan. Mä en ehtinyt töissä, mut jos ehtisin, niin kyllä!

Äänestä
  • hetkinen ja hetkinen...
    Ettet vain olisi se keskusihminen,joka vastaa:
    Linjalla juuri nyt ruuhkaa?

    Äänestä

  • jane.london kirjoitti:

    hetkinen ja hetkinen...
    Ettet vain olisi se keskusihminen,joka vastaa:
    Linjalla juuri nyt ruuhkaa?

    Se se varmasti on:)

    Äänestä

  • loistavasti sanottu kirjoitti:

    Se se varmasti on:)

    tekisi niin mieli nukkua..ja krooh...

    Äänestä

  • jane.london kirjoitti:

    hetkinen ja hetkinen...
    Ettet vain olisi se keskusihminen,joka vastaa:
    Linjalla juuri nyt ruuhkaa?

    keskuksessa ja asiakkaat maksavat odotuksesta, niin työnantaja suorastaan vaatii keskustelemaan teidän kanssa täällä... ;)

    Äänestä

  • Gaiza kirjoitti:

    keskuksessa ja asiakkaat maksavat odotuksesta, niin työnantaja suorastaan vaatii keskustelemaan teidän kanssa täällä... ;)

    ei tänä päivänä kattoa ollenkaan saati sitten moraalia:(

    Äänestä

Minä olen tekevinäni töitä,
pomo on maksavinaan palkkaa.

Äänestä
  • se käy mukavasti, molemmat tyytyväisisä

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Gaiza kirjoitti:

kuinka moni kirjoittelee täällä työ-aikana?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu