Peliä asennettaessa...

Taas kaikki piti asentaa uudelleen.. Simsin olen saanut asennettua, mutta Livin' it uppia asennettaessa tulee seuraava viesti: "You have already installed version 1.2. Aborting installation"
Missä vika ja mitä tehdä?? Simseraserin oon monta kertaa ajanut läpi...Ei voi olla noin ongelmallista peliä =/
2139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

SimEraser ei tunnu olevan ihan täydellinen ohjelma, valitettavasti. =/
Nyt sinun pitäisi tehdä seuraavaa: Poista simssit valitselmalla esim käynnistä-valikosta "uninstall sims". Tämän tehtyäsi lätkäise livin' largen levy sisään, ja odota, että start.exe (eli se boksi, mikä tulee, kun laittaa levyn sisään) käynnistyy. Jos ei, niin etsi ja käynnistä se resurssienhallinan avulla. Muistaakseni tuossa poksissa voi valita livin largen poiston.
Jos näin saat livin largen poistettua koneeltasi, voit vielä varmuuden vuoksi ajaa simeraserin ja kokeilla asennusta.
Varmemmaksi vakuudeksi voit vielä näiden poistojen jälkeen poistaa myös koko sims-kansion resurssienhallinnassa tai vastaavassa. Voit halutessasi ottaa lataamiasi objekteja ja userdata-kansiot talteen.
Varmin niksi saada poistetut pelit kummittelemasta koneen rekisteristä on käyttää RegCleaneria, jonka saa esim cnetistä, osoitteesta http://www.cnet.com ... Tuo ohjelma tulee ladata, asentaa ja käynnistää. Sitten etsit avautuvasta listasta kaikki sims-levyjen rekisteritiedot ja poista ne.
HUOM! Regcleaner poistaa rekisterit pysyvästi, eli varo, ettet vahingossa poista sellaisten ohjelmien rekisterejä, jotka ovat yhä koneellasi!
Kun rekisteritkin on poistettu ei koneen enään pitäisi tajuta, että sims on koskaan ollutkaan koneellasi. Tällöin voit asentaa pelin kokonaan uudestaan. Muistat vain sitten siirtää ne userdatat sun muut, mitä mahdollisesti olet ottanut talteen, oikeille paikoilleen sims-kansioon.
Toivottavasti auttoi.
Jos tulee vielä hätää tämän kanssa, niin voit mailata mulle [email protected] :)

Äänestä
  • Kiitos paljon neuvoista! =) Osaa jo kokeilin, mut ne ei kyl auttanu (en saa livin it upin alotusta käyntiin kun itse Simsiä ei oo koneella). Tota regcleaneria kokeilen nyt ja toivon parasta.
    Eli siis kiitos =)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Murmentus kirjoitti:

Taas kaikki piti asentaa uudelleen.. Simsin olen saanut asennettua, mutta Livin' it uppia asennettaessa tulee seuraava viesti: "You have already installed version 1.2. Aborting installation"
Missä vika ja mitä tehdä?? Simseraserin oon monta kertaa ajanut läpi...Ei voi olla noin ongelmallista peliä =/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu