eilen kun olin laittanut koneeni valmius tilaan niin ilmeni ongelma: näppis ei kirjoita (se mikä on kannettavisssa kiinni....) miten saisin taas näppäimet kuntoon?! tarvitsen apua pian... kirjiotan siis tällä onscreen jutulla!
näppis ei toimi?!
,,,apua,,,,
4261
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jos ei vieläkään, niin käynnistä uudelleen (jos näppäimet toimii) naputtele F8 käynnistyksen alussa, ja valitse Viimeinen toimiva kokoonpano esiintulevasta valikosta.
neuvoa tarkemmin, olen niin tyhmä etten ymmärrä!
käynnistäkoneen kokonaan uudelleen , se ei auttanut. sitten näpytin seuraavallakerralla f8 näppäintä, ja valikko aukesi, mutten voinut valita mitäään koska näppäimet eivät toimi!
jos ei vehkeet toimi. Huono on tosiaan mitään valita, ellei edes nuolinäppäimet toimi. Niillä nuolilla pääsisi oikealle riville ja enterillä vahvistaisit valinnan.
Hiiri kuitenkin toimii, jos virtuaalinäppäimistöä pystyt käyttämään.
Siispä suorita järjestelmän palautus, siihen tarvit vain hiirtä:
Klikkaa Käynnistä, Ohjelmat, Apuohjelmat, Järjestelmätyökalut, Järjestelmän palautus.
Etenet siellä ohjeiden mukaan ja palautat sellaiseen päivämäärään, kun näppäimistö vielä toimi.
Onnea yritykseen!
toimi ei! tein sen jopa 2 kertaa mutta ei missä ihmeessä vika mahtaa olla kun mikän ei toimi