ehdokkaat

eivät halua ottaa kantaa MIHINKÄÄN ettei vaan ääniä jää pois. ikäänkuin tuollaisella niitä edes saakaan!

Älkäämme herättäkö ehdokkaita, antaa heidän nukkua yli vaalien niinkuin äänestäjienkin!
5660
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

siihen kuinka tätä meidän kaupunkiamme pitäisi jatkossa ohjata.

Mitä tehdään, että nuoret eivät kaikkoa muualle ammattia opiskelemaan?

Mitä tehdään, että vanhuksilla ja pienimmillä olisi turvallista liikkua kaupungilla?

Kun vähäosaisilla menee hyvin, keskimäärin muillakin on ok oltavat.

Äänestä
  • Nythän on siis eduskuntavaalit tulossa.
    Noi kannanotot on enemmänkin kunnallispolitiikkaa.
    Hyviä kysymyksiä toki.

    Äänestä

Avaa silmäs ja korvas!!!!!
Monta mielenkiintoista vaalipaneelia olen jo nähnyt ja kuullut Riksulaisten vaaliehdokkaiden ollessa tentattavana.
Olen sit muuttanut puoluekantaanikin, kun noi KD.t lupaa opiskelijoiden ja hoitohenkilöiden elämää kohentaa ja tää miespuolinen ehdokaskin on tosi makee.
Käy kattomassa noita vaalipaneeleita. Ei ne tu sun kotiis puhumaan.

Äänestä
  • Kysyn suoraan sinulta uskotko todella joulupukkiin?

    Äänestä

  • Tienhaaran Antti kirjoitti:

    Kysyn suoraan sinulta uskotko todella joulupukkiin?

    Uskotko joulupukkiin

    Uskotko sinä todellakin jolupukkiin?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hiljaa kirjoitti:

eivät halua ottaa kantaa MIHINKÄÄN ettei vaan ääniä jää pois. ikäänkuin tuollaisella niitä edes saakaan!

Älkäämme herättäkö ehdokkaita, antaa heidän nukkua yli vaalien niinkuin äänestäjienkin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu