Tupakka

Täällä on jo tupakka keskustelua käyty mutta namä ei ole selvinnyt.

Onko Egyptissä myynnissä menthol savukkeita? ja onko hinta sama 4,5-5,5Le/aski?
Onko Rizloja tai jotain muita sätkäpapereita myynnissä? ja jos on mitä maksaa?
Kannattaako tuliais kartsat ostaa jo kaupungilta vai saako lentoasemalta samaan hintaan?
2628
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

On siellä menthol tupakkaaki, ainaki viceroyta mikä on ihan poltettavaa. Mä en tiiä aski hintaa ku osteltii vaa kartonkeja mut se kartsa oli jotain 5-7 euron luokkaa muistaakseni eli tosi halpaa kuitenki. Sätkäpapereista en kyllä osaa sanoo mitää. Ja luulisin et lentokentällä on kaikki, mukaanlukien tupakat, ainaki vähä kalliimpii ku "kylillä" eli mä ostaisin kyl jo ennen kentälle menoa röökit. Mut tostakaa mulla ei ihan satavarmaa tietoo oo mut kaikki muu siellä ainaki oli paljon kalliimpaa. Hyvä esimerkki on pienempi vesipullo joka Hurghadassa makso noin 1,5 Le mutta kentällä 9,5 Le =)

Äänestä
  • On se niin halpaa joka paikassa, mut ei silti kantsi ostaa kartsaa ku pahimmal vihollisel.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sauhuttelija kirjoitti:

Täällä on jo tupakka keskustelua käyty mutta namä ei ole selvinnyt.

Onko Egyptissä myynnissä menthol savukkeita? ja onko hinta sama 4,5-5,5Le/aski?
Onko Rizloja tai jotain muita sätkäpapereita myynnissä? ja jos on mitä maksaa?
Kannattaako tuliais kartsat ostaa jo kaupungilta vai saako lentoasemalta samaan hintaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu