Kamagra

Ylen uutissivuilta bongattu juttu, jossa lääkelaitos varoittaa Kamagra -nimisestä potenssilääkkeestä ja on tehnyt poliisille tutkintapyynnön. Mitähän tämä nyt taas on?

Moni varmaan toimii ohjeen mukaan...
93683
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Olihan nuo kuvat kyseisestä lääkkeestä mtv3 sen sivuillakin. Ei kyllä ole aidon Kamagran näköisiä tabuja. Oikea Kamagra on aivan Viagran näköinen ja vaikutuskin sama, jopa sivuvaikutuskin. Nimittäin nenän tukkoisuus sillä tulee. Joten luulisin tässä olevan apteekkarien sabotaasi tai sitten joku hullu yrittää myydä Kamagrana jotain sontaa.

Äänestä

Lääkelaitos on apteekkarien edunvalvoja ja jokainen
Kamagra -paukku merkitsee lovea kukkarossa,
On huijauskamaa varmaan myös liikenteessä, mutta
mulla on parin vuoden kokemus Kamagrasta ja pelkkää
hyvää sanottavana. Imeskelen tabun suussa vaikka
se on vähän katkeran makuinen, päälle juon grapemehua,
se tehostaa tutkitusti sildenafiilisitraatin vaikutusta,
ja aine tottavieköön tepsii.
Suosittelen lämpimästi.

Äänestä
  • Lääkelaitos muuten ei ole mikään apteekkarien edunvalvoja. Sosiaali- ja terveysministeriön alaisen lääkelaitoksen tehtävänä on ylläpitää ja edistää lääkkeiden, terveydenhuollon laitteiden ja tarvikkeiden sekä verivalmisteiden käytön turvallisuutta.

    Apteekkarien etua valvoo apteekkariliitto.

    Ottakaa tosissaan tuo varoitus! Kamagran nimellä saatetaan myydä mitä paskaa tahansa, sillä Kamagraa ei valvo kukaan. Jos se joskus on toiminut, niin se ei ole mikään tae sen turvallisuudesta.

    Äänestä

Nojoo, ei tuossa Kamagran syönnissä ole yhtään sen enempää vaaraa kuin esim viagran syönnissäkään. Lääkelaitos tietenkin varoittaa tästä koska tämä ei tuotemerkkinä ole apteekin hyväksymä/myymä.

"Valmisteen turvallisuudesta ja tehosta ei ole mitään takeita,". Yhtä hyvin olisivat voineet kirjoittaa että "valmisteen vaarallisuudesta ei ole mitään takeita" :)

ja ainakin tuo mtv3:n sivuilla oleva kuva on aivan muusta kuin Kamagrasta. Heillä vain ei ollut Kamagraa ja joku pillerikuva piti jostain varastosta kaivaa.

Äänestä
  • Kivaa kun meistä pidetään huolta. Kamagran tilaajat voivat varautua tihenevään tulliseulaan. MTV3:n kuva on vain aihekuva. Muovipurkista on fotosopattu orginaali etiketti pois.

    Äänestä

  • tuloistaan kirjoitti:

    Kivaa kun meistä pidetään huolta. Kamagran tilaajat voivat varautua tihenevään tulliseulaan. MTV3:n kuva on vain aihekuva. Muovipurkista on fotosopattu orginaali etiketti pois.

    ja apteekkikartelli jyllää Suomessa! Lääkelaitos ei tutki esimerkiksi Intialaisia rinnakkaislääkkeitä. Niitä saisi sieltä kymmenesosahintaan, eivätkä silti myy tappiolla.

    Äänestä

  • Cia-lisko kirjoitti:

    ja apteekkikartelli jyllää Suomessa! Lääkelaitos ei tutki esimerkiksi Intialaisia rinnakkaislääkkeitä. Niitä saisi sieltä kymmenesosahintaan, eivätkä silti myy tappiolla.

    On raportoitu tapauksia missä kyseisen lääkkeen syönnistä on ollut huomattavia haittoja. MM:

    -Karvojen kasvua selkään ja kämmeniin
    -Näön heikkenemistä
    -Heteroiden muuttumista homoiksi
    -Jopa peniksen putoamisia
    -Erittäin pahaa analic flatus tautia

    Äänestä

Jos kiinnostusta löytyy ko. tuotteeseen, niin laita sähköpostia [email protected]

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yx vaan kirjoitti:

Ylen uutissivuilta bongattu juttu, jossa lääkelaitos varoittaa Kamagra -nimisestä potenssilääkkeestä ja on tehnyt poliisille tutkintapyynnön. Mitähän tämä nyt taas on?

Moni varmaan toimii ohjeen mukaan...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu