Maksaako apurahoja Suomen valtiolta ruinannut Palander tuloveroja Suomeen?
Apuraha-Palander
10
796
Vastaukset
- Pout.ja Paland.....
Eiiiiiiii.......
Kirjoittanut: Pouti &Palan........suo... 13.2.2007 klo 09.00
Kyllä tavoitteet ja odotukset on korkeella>>> ninn, niin ...SE Poutiainen taas uhkuu...ja Palander myös taas ollaan niin..>> sit selkä tai takareisi rupee oireileen.- kirjoitan 14.2
Ei tullut Poutiaiselle niin "varmaa" mitallia.....
Syytetään nyt sitten mäkeä........kun ei ymmärrä.... - Skimba_poju
kirjoitan 14.2 kirjoitti:
Ei tullut Poutiaiselle niin "varmaa" mitallia.....
Syytetään nyt sitten mäkeä........kun ei ymmärrä....Pysykääpä te metsien poijaat vaan tuolla murtomaahiihto puolen keskusteluista, kun että mitään alppihiihdota tunnu ymmärtävän.
Siellä puhutaan suksien saunottamisesta ja muusta, mikä teitä varmaan kiinnostaa! Dopingistakaan siellä ei saa puhua, joten sinne vaan! - laskettelija
Skimba_poju kirjoitti:
Pysykääpä te metsien poijaat vaan tuolla murtomaahiihto puolen keskusteluista, kun että mitään alppihiihdota tunnu ymmärtävän.
Siellä puhutaan suksien saunottamisesta ja muusta, mikä teitä varmaan kiinnostaa! Dopingistakaan siellä ei saa puhua, joten sinne vaan!Mikä sinun viestissä elmeri osoittaa sinun olevan expertti?
- Skimba_poju
laskettelija kirjoitti:
Mikä sinun viestissä elmeri osoittaa sinun olevan expertti?
no ei mikään. Olenko väittänyt olevani expertti?
- *************jep
Näin Kallella taas oli kaikki kunnossa>>>.... ....
- Kaikki toimi hyvin ylhäällä. Lähti hyvin liikkeelle. Ekat käännökset olivat riittävän rauhallisia. Sitten rauhallisuus jatkui loppuun asti.
"Ei vain toiminut"
Rinteessä näkyvyys oli erittäin huono ja lumi aggressiivista eli tarttuvaa.
- Koko matka hirveätä vääntöä. Ei vain toiminut. En tiedä, miksi. Olisi pitänyt hyökätä enemmän, Palander sanoi..........ensin kaikki hyvin ja sitten.......13 sija..... - kaikilla on samat olot.....
*************jep kirjoitti:
Näin Kallella taas oli kaikki kunnossa>>>.... ....
- Kaikki toimi hyvin ylhäällä. Lähti hyvin liikkeelle. Ekat käännökset olivat riittävän rauhallisia. Sitten rauhallisuus jatkui loppuun asti.
"Ei vain toiminut"
Rinteessä näkyvyys oli erittäin huono ja lumi aggressiivista eli tarttuvaa.
- Koko matka hirveätä vääntöä. Ei vain toiminut. En tiedä, miksi. Olisi pitänyt hyökätä enemmän, Palander sanoi..........ensin kaikki hyvin ja sitten.......13 sija.....Sammuvia "tähtejä" Palander ja Poutiainen.....
- Skimba_poju
kaikilla on samat olot..... kirjoitti:
Sammuvia "tähtejä" Palander ja Poutiainen.....
Mutta ehkäpä pitää muistaa että Kalle katkaisi polven ristisiteensä viime keväänä.
Ei ole nimittäin mikään nilkan nyrjähtämiseen verrattava loukkaantuminen.... tähän nähden sijoitus MM-kisoissa 10 joukkoon on kyllä aika kohtuullinen. Menettelee paremman puutteessa!
Jokainen meistä saa lähteä koittamaan millainen tuo Åren superpuikka rinne on laskea. Voipi olla että 98% kritisoijista pissis housuihinsa ennenkun pääsisi alas sieltä. Kyllähän se painovoima tuo alas, jos pollassa on tarpeeksi rohkeutta. Tosin kaikilla ei taida olla!
Rohkeasti vaan kokeilemaan! - jojo
kyllä taas Suomipoijjan kateutta ,,,,,,,,,,,,,
tyypillistä...........
- selvääkin selvempi
tarvii maksaa tänne jos ei asu täällä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2743487Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1321880Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3001629- 791470
- 781451
Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:531166Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001150Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois681029- 631021
- 221007