Olisi tarkoitus lähteä Budapestiin F1-viikolla ja seikkailla vielä viikko sen jälkeen lähimaissa.
Onko hyviä reittiohjeita ensikertalaiselle. Esim Prahaan junalla tai muuta vastaavaa. Menolento tilattu, mutta paluu vielä auki.
Onko hyviä reittiohjeita ensikertalaiselle. Esim Prahaan junalla tai muuta vastaavaa. Menolento tilattu, mutta paluu vielä auki.
Vastaukset 4
Vanhimmat
koskas ne formulat siellä on muuten?
on elokuun ensimmäinen viikonloppu 3-5.8. Sattuu vain suurajojen kanssa samaan ajankohtaan. Mutta onko kellään kokemusta kyseisestä F1 viikonlopusta.
F1-kisojen aikaan Budapestissa. Itse en ole käynyt seuraamassa kisoja paikan päällä, enkä kyllä Budapestissa niitä kävisikään katsomassa. Kaupunkikuvassa suomalaiset örveltää kännissä lapset käsipuolessa ovat ihan kauheaa katsottavaa tuona viikonloppuna.
pitkin. Suosittelen. Bratislavaanhan ei pääse Suomesta lentämällä. Yleensä matkat ovat Wienin kautta järjestettyjä (bussit). Kun matkaat Budapestistä Bratislavaan, niin näet upean Tonavan mutkan reitin varrella. Bratislavan näkee kyllä 1-2 päivässä (esim. Film-hotel on melko kitch, mutta edullinen ja hauska, sekä erinomainen ruokaravintola hotellin alakerrassa), ja sieltä voikin jatkaa matkaa vaikkapa Wieniin tai minne tahansa muualle sitten haluaakaan.