Saatana että menee hermot!Naapurilla on tapana soitella kitaraa pitkin päivää vaihtelevasti,itse käyn yöt duunissa ni sillo ei todellakaan jaksas päivällä kuunnella mitään skitan tapailua jota se ei todellakaan osaa soittaa,ei siinä vielä mitään mut ku se soittaa sitä samaa biisiä ja hoilaa päälle.vittumaisia naapureita on ollu mutta tuo on kyllä vittumaisin kaikista,soittas edes jotain muuta välillä.Mitä silleki voi sanoo ku soittelee keskellä päivää,tuntuu ihan vitun turhauttavalta.ja menee hermot ku vaikuttaa jo työn jaksamiseen.saatana!!!!!!!!!!!!
Kitaran soittoa
Naapurissa
51359
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tätä keinoa voisit kokeilla, jos tyyppi soittaa edes sen verran oikein, että biisin tunnistaa. Ala luukuttaa samaa biisiä alkuperäisesittäjän versiona sen verran lujaa, että hemmo hukkaa viimeisetkin rippeet sävelkorvastaan.
SATUTKO ASUMAAN KIRKKOKATU 77
Mene aina soittamaan hemmon ovikelloa, kun se vongutus alkaa. Jos tulee avaamaan, niin esitä biisitoive "SOITA PARANOID!" sopivalla äänenvoimakkuudella. Sitten voit toki esittää toiveesi postiluukusta huutamalla, jos ei ovea tulla avaamaan. Luulisi kummasti hillitsevän soittohaluja tuollainen innokas fanitus.
Valitettavasti myös soittajilla on oikeus asua jossakin. Onko akustinen vai sähkis? Jos on sähkis, niin hän voi tietty soittaa hiljempaa tai soittaa kuulokkeet päässä. Mikään treenikämppä ei asunto ole, mutta kyllä hänellä oikeus on soittaa päivällä. Mutta jos hän soittaa täysillä sähkökitaralla niin käy sanomassa, että laittaa pienemmälle. Akustinen ei pitäisi kuulua. Ja kyllä hoilaamisessakin raja menee, ei huutamista tarvi kuunnella.
..meidän yläpuolella, skittaa rämpytellään ja jalalla tömistellään tahtia, mutta se alkaa iltaisin klo 23 jälkee...yritä siinä sitten nukkua kun tasainen jumputus ja joku helvetin räminä änkee tajuntaan..eikä auta vaikka on talkkarille valitettu.