Ohlsoni fm-lähetin

ongelmana cals ohlsonin lähettimessä. sammuu noi minuutin käytön jälkeen, tai siis lähetys kytkeytyy pois päältä, itse laite vielä päällä. tosi ärsyttävä ominaisuus autoillessa.

Onko muilla ilmennyt vastaavaa?
2387
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ettei olisi ohjelmalähde mikä sammuu noin minuutin kuluttua? Nuo lähettimet kun tahtovat lopettaa lähetyksen, virran säästämiseksi, jos ne eivät saa signaalia ohjelmalähteestä. Jos vaiva on kuitenkin laitteessa niin se on ohjelmisto/rautavika, joten laite takuuseen, ei tuollainen mikään ominaisuus voi olla.

Äänestä

Mulla on tuollainen Ohlsonin lähetin, eikä se sammu itsekseen, jos vaan siihen tuodaan signaalia.

Muuten laite on niin heikkotehoinen, että voihan se olla sun autoradiosi kun kadottaa sen signaalin. Jos antenni on Volkkarin tapaan katon takareunassa, niin stereona ei lähetettä juuri saa kulumaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sammuilee kirjoitti:

ongelmana cals ohlsonin lähettimessä. sammuu noi minuutin käytön jälkeen, tai siis lähetys kytkeytyy pois päältä, itse laite vielä päällä. tosi ärsyttävä ominaisuus autoillessa.

Onko muilla ilmennyt vastaavaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu