tiedättekö mikä on aseksuaali, ilman että katotte mistään wikipediasta.
tiedättekö mikä on...
lobbiir
61102
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
no tiiänpäs. seksuaalin nyt kaikki tietää ja kun siihen lisätään a eteen niin se on sen vastakohta. eli henkilö jolla ei oo mitään haluja seksiin tjn.
että kattoo mistään wikipediasta? Eikös se Wikipedia oo sitä varten että katotaan jo ei tiedetä? Ja onks se niin tärkeä tietää? Tiedäks sä koska Kokkolan juna lähtee jos et kato aikataulusta? Ja tiedäks miltä asemalta sä oot lähössä jos et kato sen aseman seinässä olevaa kylttiä? Osaan mä vielä muutaman muunkin yhtä hyvän kysymyksen mut taidan kysyä koiranhoitopalstalta.
Todella lapsellisia tuollaiset tiedättekö-edes-arvoitukset!
Tiedän... Seksuaalisuudesta olen pitänyt kaks esitelmää koulussa. Siitä tuli nuo termit aika tutuksi? Eikös aseksuaalisuus ollut sitä että henkilö ei tunne lainkaan seksuaalista "tarvetta"/halua tms. kumpaakaan sukupuolta kohtaan. Jotain tällaista...?
Minustako puhut?
Olen melkein 13, niin totta maar tiedän. Siitä voi käyttää myös nimitystä aseseksuaali, mikäli en ole erehtynyt. Mun isoveikkakin taitaa olla aseksuaali, koska se ei oo homo, ei tykkää tytöistä ja seksistä puhuminenkin saa sen oksentaan. Saanko kysyä, mitä järkeä tässä edes on?