Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Pesutuva nautinto II

Kaunis kesäpäivä oli kääntymässä kohti iltaa kun kävelin pyykkikassi olalla kohti taloa, jonka pesutuvassa kolme päivää sitten olin tavannut Susanna nimisen neidon. Yhteensattumien summana olimme päätyneet hänen asunnolleen, jossa vietimme antoisan ja kiihkeän hetken. Sovimme silloin uudesta pesuvuorosta, jonka oli määrä alkaa viiden minuutin kuluttua.

Kiskaisin talon oven auki ja taiteilin portaat kellariin jalassani avoimet urheilusandaalit. Näppäilin koodilukon tunnuksen ja lukko aukesi tervehti minua kimeällä piippauksella. Loisteputkien räpsähtäessä palamaan totesin pesulan olevan tyhjä. Mieleeni tuli vaistomaisesti ajatus ohareista Susannan suhteen, mutta häivytin tuon mahdollisuuden yhtä nopeasti kuin se tuli mieleeni. Laitoin pari lakanaa pesukoneeseen ja automaatti rykäisi euron sirukortiltani. Runks runks ja pesukone aloitti vuosien kokemuksellaan leikin lakanoideni kanssa. Missä ihmeessä Susanna, tai Suski, kuten hänet olin itse nimennyt, viipyi? Samassa shortsieni taskussa oleva kännykkä piippasi. Viesti oli Susannalta; kakkossauna ja saunan ovikoodi. Hups, vai että saunomaan. Hugo Bossin dödö tuoksahteli vielä tuoreena kainaloistani, olin valmistautunut tapaamiseen kunnon suihkulla ja miehisillä hajusteilla, mutta ei auta muu kuin uudelle ”pesulle”. Saunat olivat talon toisessa päässä, jonne johti pitkä käytävä. Ei ristin sielua missään, heinäkuu oli todella karkoittanut kaikki pakoon kesälaitumille.

Piip piip piip ja sauna kakkosen ovi loksahti auki. En ollut aiemmin käynyt saunomassa täällä. Edessäni avautui melko iso pukuhuone ja huomioni kiinnittyi heti vaatteisiin, jotka lojuivat penkillä. Nakamuran pyöräilyshortsit, pyöräilykengät, hihaton t-paita, kypärä ja aurinkolasit. Kenties eniten hengästystäni nostivat mustat pikkuriikkset pikkuhousut sekä urheilurintalivit. Mmm, nyt ymmärsin mistä Susannan kiinteä peppu ja reidet säärinen olivat tulleet. Susannaa ei näkynyt eikä kuulunut missään ja seisoin hetken paikoillaan. Joku oli kuitenkin herättänyt alapäätäni eloon ja aloin riisua. Heitin t-paitani ja shortsit penkille Suskin tavaroiden viereen ja viimeiseksi alushousuni. Koputin suihkuhuoneen puista ovea ja avasin sen. Suihkuhuone oli tyhjä, mutta löylyhuoneesta kuului kiukaansihinää. Kurkkasin varovasti lasiovesta lauteille. Susanna istui jalat ristissä kädet reisien päällä lauteilla. ”Moi, pelkäsin jo että et tulekaan”, Suski tervehti. Meinasin vastata samoin mutta pidin mölyt suussani. Tilanne oli jotenkin vaikea kummallekin, vaikka olimme tutustuneet toisiimme hyvin syvällisesti ilman rihman kiertämää ensitapaaminen saunassa oli ujouden maustama. Susanna yritti käsivarsillaan peittää rintojaan ja itsekin yritin pitää lantiotani oven suun takana piilossa. ”Käyn suihkussa ensin” rykäisin kurkustani ja avasin vesihanan. Lämmin vesi ryöppysi päälleni ja tahallani käänsi rintamasuuntani kohti Susannaa. Kaluni oli puoliseisokissa jo pelkästä ajatuksesta päästä Susanna kanssa samoille lauteille. Hieroin käsilläni lihaksikasta vartaloani kunnes kuulin Susannan huutavan; ”Runkkaa mulle…näytä mitenmies runkkaa suihkussa!”. Kurkkuni tuntui entistä kuivemmalta. Viimeksi jouduin strippaamaan hänelle ja nyt runkkaamaan suihkussa. Erikoisia vaatimuksia, mutta hivutin hiljaa kättäni kaluani kohti. Löylyhuoneen lasiovi oli osittain huurussa, mutta näin Susanna menneen selin makuulle lauteille ja nostaneen toisen jalkansa ylös. Hän katsoi minua ja erityisesti sitä mitä tein kalullani ja hyväili itseään. Kaluni oli jo täydessä seisokissa vetäessäni esinahkaa ylös-alas. Susanna oli uskomattoman kaunis saunan hämyssä. Nyt näin hänen upeat kiinteät rintansa, jotka nousivat ylös hengityksen tahdissa sekä hyvin muodostuneet sääret ja reidet. Susanna tuntui nauttivat tilanteesta, hänen lantio alkoi liikkua ja sormen päät hieroa klittaa tiiviimmässä tahdissa. Olo ei ollut hassumpi itsellänikään ja välillä piti rauhoittaa tilannetta, en halunnut todellakaan jakaa spermojani yksin suihkukopissa.

Parin minuutin masturbaatiosession jälkeen sammutin suihkun ja avasin löylyhuoneen oven. Susanna makasi edelleen lauteilla. Hänen ihonsa kiilteli vesipisaroista ja silmät katsoivat minua. Otin häntä kädestä kiinni ja talutin hänet pesuhuoneeseen. Kaluni sojotti neljänkymmenenviiden asteen kulmassa kohti kattoa. Työnsin hänet seinää vasten ja aloin suudella häntä kiihkeästi. Mmm…hän maistui hyvälle, halusin häntä tässä ja nyt. Laskin kädet Susannan lantiolle ja nostin hänet hajareisin lanteilleni. Otin toisella kädellä häntä pakaroista kiinni ja nostin hänen lantiota hiukan ylemmäs. Tunsin kaluni päässä Suskin pillun ja laskin Suskia alemmas. Parikymmen senttinen paksu suonikas kaluni upposi kerralla kokonaan ihanaan pilluun. Mikä nautinto! Susannelle tilanne tuntui tulleen hiukan yllätyksenä ja hän pyysi ottamaan rauhallisesti. Päätin kuitenkin antaa neidolle kunnon kyydit ja otin tukevan otteen hänen pakaroista. Aloin naimaan häntä rajusti. Nostelin häntä ylös ja alas samalla kun lantioni vatkasi kaluani yhä rajummin. Susanna huusi ”lopeta, lopeta” mutta heti sen jälkeen ”nussi mua, vittu nussi mua”. Tein työtä käskettyä. Susannan pillu oli todella märkä ja liukas. Tunsin kalulani ihanan puristuksen jokaiselle työnnöllä.. Susanna huokaili, pyysi välillä lopettamaan kunnes taas halusi lisää. ”Ihana kalu, näytä miten mies panee”, hän huusi. Asento ei ollut kaikkein helpoin miehelle ja lopetin työnnöt. Kävelin Suski sylissäni ja kalu edelleen pillussa suihkulle. Susannan hengitys oli tiheää. Hän hymyili minulle ja suuteli suulle. Susanna otti kiinni suihkutangosta, joka kulki suihkukopin yläreunassa. Hän roikkui käsillään reisien ollessa lantioni ympärillä. Aloitin taas työnnöt ja edessäni avautuva näky oli kerrassaan uskomaton. Nuori omasta mielestäni lähes täydellisellä vartalolla varustettu neito. Hänen ruskettunut ihonsa oli saanut pinnalleen helmeilevää kosteutta. rinnat olivat kuin unelma, kiinteät ja juuri sopivan kokoiset. Työntöjeni tahdissa ne jäntevästi pomppivat ylös ja alas, nännit ihanasti nöpöttäen. Meinasin saada orgasmin jo pelkästä katsomisesta. Paksu kaluni kiilteli Suskin nesteistä, kun se kerta toisensa jälkeen upposi häpäreiden väliin ihanaan pilluun. Karvat oli somasti mutoiltu. Nain rajummin ja rajummin. Susanna tuntui olevan puoli tainnoksissa nautinnosta haluten koko ajan lisää ja lisää. Kyrpäni litisi Suskin pillussa ja yhtäkkiä hänen ote lipesi tangosta. Sain kädelläni tuettua ja vedin hänet syliini takaisin. Suski nauroi ja suutelimme taas. Hän nousi kaluni päältä, hyppäsi alas ja kääntyi selin. Notkeasti kumartaen hän pyllisti minulle ja sanoi; ”nussi mua perseeseen, mä en oo koskaan saanut noin isoa sinne!”

Oloni sen kuin tuntui paranevan. Tulin Suskin taakse. Kaluni sojotti pystyssä valmiina palvelukseen. Levitin pillunesteitä anuksen suulle ja työnsin sormeni sisään. Suski alkoi hieroa klittaansa ja voihkimaan nautinnosta. Ajatukseni kulkivat jo tähtirataa. Asetin paksun terskani anuksen suulle ja työnsi varovasti. Levitin sormilla, ah, niin kiinteitä pakaroita. Reikä oli todella ahdas ja sain työntää tosissani ennen kuin terskani upposi sisään. Suski päästi tuskaisen voihkaisun ja pyysi ottamaan ihan hiljaa. Pidin lantiosta kiinni ja työnsin syvemmälle. Vaste oli kova ja pelkäsin että nesteeni lentävät välittömästi puristuksessa. Työnsi kaluni n. puoleen väliin sisälle ja aloitin naimaan varovaisesti. Suski vaikeroi tuskaisesti ja pyysi lopettamaan. Vedin kaluni ulos ja suski kääntyi ympäri. ”Sori, mulla taitaa olla liian ahdas tai sulla liian iso!” Hän suuteli ja hyväili vartaloni. Hänen kätensä kulkeutuivat kalulleni ja napsautin suihkun päälle. Hyväilimme toisiamme kilpaa pitkin ihoamme soljuvan veden. Suski alkoi hieroa pallejani, jotka edelleen olivat räjähdyspisteessa. Hän otti pienen harjan ja alkoi hitaasit hieromaan sillä kaluni vartta. ”puhtaaseen pilluun puhdas kalu”. Räjähdimme nauramaan. Suski polvistui ja aloitti pesun. Hän otti suihkusaippuaa ja hieroi sitä alapäähäni. Pallini..terska..kalu. Olin aivan kiimassa tuntiessani harjan pistot kaluni varrella. Kukaan ei ollut aiemmin käsitellyt kaluani yhtä nautinnollisesti. Lopulta Suski huuhteli saippuat ja otti kaluni huuliensa väliin. Otin häntä niskasta kiinni ja aloin naimaan. Mmm…ihanaa..kerrassaaan mahtava. Nostin Suskin ylös ja käänsin ympäri. Asetin terskani häpäreiden väliin ja työnsi sisään. Suski voihki ja huusi” Anna mulle munaa, vittu nai mua, pane mua sun ihanalla miehen kyrvällä!” Aloin nussia häntä todella kovaa. Suski huusi nautinnosta kun kaluni sukelsi kerta toisensa jälkeen hänen pillunsa perukoille. Läimäytin häntä pyllylle aina kun hän hiljensi lantionsa vatkausta. Hänen rintansa vatkasivat työntöjen tahdissa. Tunsimme hetkemme koittaneen ja nesteeni lähtivät liikkeelle. Samalla tunsin Suskin pillun supistelevan huutojen tahdissa. Spermaa tuntui tulevan ja tulevan, Suskin jalat alkoivat pettää uupumuksesta.

Vedin kalun ulos pillusta. Spermat valuivat pitkin neidon reisiä. Katsoimme toisiamme ja nauroimme. Huuhtelimme toisemme ja hyppäsimme saunan lauteille. Emme sanoneet sanaakaan, hengityksemme alkoi tasaantua. Voihkaisin suustani ”Oletko koskaan nainut pesulassa?”. Katsoimme toisiamme ja aloimme saman tien tehdä lähtöä….
33072
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ehdottomasti laatujuttu!

Äänestä
  • Todella hyvä! Harvoin saa lukea näin hyviä juttuja!

    Äänestä

Älyttömän hyvä tarina .. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Toni kirjoitti:

Kaunis kesäpäivä oli kääntymässä kohti iltaa kun kävelin pyykkikassi olalla kohti taloa, jonka pesutuvassa kolme päivää sitten olin tavannut Susanna nimisen neidon. Yhteensattumien summana olimme päätyneet hänen asunnolleen, jossa vietimme antoisan ja kiihkeän hetken. Sovimme silloin uudesta pesuvuorosta, jonka oli määrä alkaa viiden minuutin kuluttua.

Kiskaisin talon oven auki ja taiteilin portaat kellariin jalassani avoimet urheilusandaalit. Näppäilin koodilukon tunnuksen ja lukko aukesi tervehti minua kimeällä piippauksella. Loisteputkien räpsähtäessä palamaan totesin pesulan olevan tyhjä. Mieleeni tuli vaistomaisesti ajatus ohareista Susannan suhteen, mutta häivytin tuon mahdollisuuden yhtä nopeasti kuin se tuli mieleeni. Laitoin pari lakanaa pesukoneeseen ja automaatti rykäisi euron sirukortiltani. Runks runks ja pesukone aloitti vuosien kokemuksellaan leikin lakanoideni kanssa. Missä ihmeessä Susanna, tai Suski, kuten hänet olin itse nimennyt, viipyi? Samassa shortsieni taskussa oleva kännykkä piippasi. Viesti oli Susannalta; kakkossauna ja saunan ovikoodi. Hups, vai että saunomaan. Hugo Bossin dödö tuoksahteli vielä tuoreena kainaloistani, olin valmistautunut tapaamiseen kunnon suihkulla ja miehisillä hajusteilla, mutta ei auta muu kuin uudelle ”pesulle”. Saunat olivat talon toisessa päässä, jonne johti pitkä käytävä. Ei ristin sielua missään, heinäkuu oli todella karkoittanut kaikki pakoon kesälaitumille.

Piip piip piip ja sauna kakkosen ovi loksahti auki. En ollut aiemmin käynyt saunomassa täällä. Edessäni avautui melko iso pukuhuone ja huomioni kiinnittyi heti vaatteisiin, jotka lojuivat penkillä. Nakamuran pyöräilyshortsit, pyöräilykengät, hihaton t-paita, kypärä ja aurinkolasit. Kenties eniten hengästystäni nostivat mustat pikkuriikkset pikkuhousut sekä urheilurintalivit. Mmm, nyt ymmärsin mistä Susannan kiinteä peppu ja reidet säärinen olivat tulleet. Susannaa ei näkynyt eikä kuulunut missään ja seisoin hetken paikoillaan. Joku oli kuitenkin herättänyt alapäätäni eloon ja aloin riisua. Heitin t-paitani ja shortsit penkille Suskin tavaroiden viereen ja viimeiseksi alushousuni. Koputin suihkuhuoneen puista ovea ja avasin sen. Suihkuhuone oli tyhjä, mutta löylyhuoneesta kuului kiukaansihinää. Kurkkasin varovasti lasiovesta lauteille. Susanna istui jalat ristissä kädet reisien päällä lauteilla. ”Moi, pelkäsin jo että et tulekaan”, Suski tervehti. Meinasin vastata samoin mutta pidin mölyt suussani. Tilanne oli jotenkin vaikea kummallekin, vaikka olimme tutustuneet toisiimme hyvin syvällisesti ilman rihman kiertämää ensitapaaminen saunassa oli ujouden maustama. Susanna yritti käsivarsillaan peittää rintojaan ja itsekin yritin pitää lantiotani oven suun takana piilossa. ”Käyn suihkussa ensin” rykäisin kurkustani ja avasin vesihanan. Lämmin vesi ryöppysi päälleni ja tahallani käänsi rintamasuuntani kohti Susannaa. Kaluni oli puoliseisokissa jo pelkästä ajatuksesta päästä Susanna kanssa samoille lauteille. Hieroin käsilläni lihaksikasta vartaloani kunnes kuulin Susannan huutavan; ”Runkkaa mulle…näytä mitenmies runkkaa suihkussa!”. Kurkkuni tuntui entistä kuivemmalta. Viimeksi jouduin strippaamaan hänelle ja nyt runkkaamaan suihkussa. Erikoisia vaatimuksia, mutta hivutin hiljaa kättäni kaluani kohti. Löylyhuoneen lasiovi oli osittain huurussa, mutta näin Susanna menneen selin makuulle lauteille ja nostaneen toisen jalkansa ylös. Hän katsoi minua ja erityisesti sitä mitä tein kalullani ja hyväili itseään. Kaluni oli jo täydessä seisokissa vetäessäni esinahkaa ylös-alas. Susanna oli uskomattoman kaunis saunan hämyssä. Nyt näin hänen upeat kiinteät rintansa, jotka nousivat ylös hengityksen tahdissa sekä hyvin muodostuneet sääret ja reidet. Susanna tuntui nauttivat tilanteesta, hänen lantio alkoi liikkua ja sormen päät hieroa klittaa tiiviimmässä tahdissa. Olo ei ollut hassumpi itsellänikään ja välillä piti rauhoittaa tilannetta, en halunnut todellakaan jakaa spermojani yksin suihkukopissa.

Parin minuutin masturbaatiosession jälkeen sammutin suihkun ja avasin löylyhuoneen oven. Susanna makasi edelleen lauteilla. Hänen ihonsa kiilteli vesipisaroista ja silmät katsoivat minua. Otin häntä kädestä kiinni ja talutin hänet pesuhuoneeseen. Kaluni sojotti neljänkymmenenviiden asteen kulmassa kohti kattoa. Työnsin hänet seinää vasten ja aloin suudella häntä kiihkeästi. Mmm…hän maistui hyvälle, halusin häntä tässä ja nyt. Laskin kädet Susannan lantiolle ja nostin hänet hajareisin lanteilleni. Otin toisella kädellä häntä pakaroista kiinni ja nostin hänen lantiota hiukan ylemmäs. Tunsin kaluni päässä Suskin pillun ja laskin Suskia alemmas. Parikymmen senttinen paksu suonikas kaluni upposi kerralla kokonaan ihanaan pilluun. Mikä nautinto! Susannelle tilanne tuntui tulleen hiukan yllätyksenä ja hän pyysi ottamaan rauhallisesti. Päätin kuitenkin antaa neidolle kunnon kyydit ja otin tukevan otteen hänen pakaroista. Aloin naimaan häntä rajusti. Nostelin häntä ylös ja alas samalla kun lantioni vatkasi kaluani yhä rajummin. Susanna huusi ”lopeta, lopeta” mutta heti sen jälkeen ”nussi mua, vittu nussi mua”. Tein työtä käskettyä. Susannan pillu oli todella märkä ja liukas. Tunsin kalulani ihanan puristuksen jokaiselle työnnöllä.. Susanna huokaili, pyysi välillä lopettamaan kunnes taas halusi lisää. ”Ihana kalu, näytä miten mies panee”, hän huusi. Asento ei ollut kaikkein helpoin miehelle ja lopetin työnnöt. Kävelin Suski sylissäni ja kalu edelleen pillussa suihkulle. Susannan hengitys oli tiheää. Hän hymyili minulle ja suuteli suulle. Susanna otti kiinni suihkutangosta, joka kulki suihkukopin yläreunassa. Hän roikkui käsillään reisien ollessa lantioni ympärillä. Aloitin taas työnnöt ja edessäni avautuva näky oli kerrassaan uskomaton. Nuori omasta mielestäni lähes täydellisellä vartalolla varustettu neito. Hänen ruskettunut ihonsa oli saanut pinnalleen helmeilevää kosteutta. rinnat olivat kuin unelma, kiinteät ja juuri sopivan kokoiset. Työntöjeni tahdissa ne jäntevästi pomppivat ylös ja alas, nännit ihanasti nöpöttäen. Meinasin saada orgasmin jo pelkästä katsomisesta. Paksu kaluni kiilteli Suskin nesteistä, kun se kerta toisensa jälkeen upposi häpäreiden väliin ihanaan pilluun. Karvat oli somasti mutoiltu. Nain rajummin ja rajummin. Susanna tuntui olevan puoli tainnoksissa nautinnosta haluten koko ajan lisää ja lisää. Kyrpäni litisi Suskin pillussa ja yhtäkkiä hänen ote lipesi tangosta. Sain kädelläni tuettua ja vedin hänet syliini takaisin. Suski nauroi ja suutelimme taas. Hän nousi kaluni päältä, hyppäsi alas ja kääntyi selin. Notkeasti kumartaen hän pyllisti minulle ja sanoi; ”nussi mua perseeseen, mä en oo koskaan saanut noin isoa sinne!”

Oloni sen kuin tuntui paranevan. Tulin Suskin taakse. Kaluni sojotti pystyssä valmiina palvelukseen. Levitin pillunesteitä anuksen suulle ja työnsin sormeni sisään. Suski alkoi hieroa klittaansa ja voihkimaan nautinnosta. Ajatukseni kulkivat jo tähtirataa. Asetin paksun terskani anuksen suulle ja työnsi varovasti. Levitin sormilla, ah, niin kiinteitä pakaroita. Reikä oli todella ahdas ja sain työntää tosissani ennen kuin terskani upposi sisään. Suski päästi tuskaisen voihkaisun ja pyysi ottamaan ihan hiljaa. Pidin lantiosta kiinni ja työnsin syvemmälle. Vaste oli kova ja pelkäsin että nesteeni lentävät välittömästi puristuksessa. Työnsi kaluni n. puoleen väliin sisälle ja aloitin naimaan varovaisesti. Suski vaikeroi tuskaisesti ja pyysi lopettamaan. Vedin kaluni ulos ja suski kääntyi ympäri. ”Sori, mulla taitaa olla liian ahdas tai sulla liian iso!” Hän suuteli ja hyväili vartaloni. Hänen kätensä kulkeutuivat kalulleni ja napsautin suihkun päälle. Hyväilimme toisiamme kilpaa pitkin ihoamme soljuvan veden. Suski alkoi hieroa pallejani, jotka edelleen olivat räjähdyspisteessa. Hän otti pienen harjan ja alkoi hitaasit hieromaan sillä kaluni vartta. ”puhtaaseen pilluun puhdas kalu”. Räjähdimme nauramaan. Suski polvistui ja aloitti pesun. Hän otti suihkusaippuaa ja hieroi sitä alapäähäni. Pallini..terska..kalu. Olin aivan kiimassa tuntiessani harjan pistot kaluni varrella. Kukaan ei ollut aiemmin käsitellyt kaluani yhtä nautinnollisesti. Lopulta Suski huuhteli saippuat ja otti kaluni huuliensa väliin. Otin häntä niskasta kiinni ja aloin naimaan. Mmm…ihanaa..kerrassaaan mahtava. Nostin Suskin ylös ja käänsin ympäri. Asetin terskani häpäreiden väliin ja työnsi sisään. Suski voihki ja huusi” Anna mulle munaa, vittu nai mua, pane mua sun ihanalla miehen kyrvällä!” Aloin nussia häntä todella kovaa. Suski huusi nautinnosta kun kaluni sukelsi kerta toisensa jälkeen hänen pillunsa perukoille. Läimäytin häntä pyllylle aina kun hän hiljensi lantionsa vatkausta. Hänen rintansa vatkasivat työntöjen tahdissa. Tunsimme hetkemme koittaneen ja nesteeni lähtivät liikkeelle. Samalla tunsin Suskin pillun supistelevan huutojen tahdissa. Spermaa tuntui tulevan ja tulevan, Suskin jalat alkoivat pettää uupumuksesta.

Vedin kalun ulos pillusta. Spermat valuivat pitkin neidon reisiä. Katsoimme toisiamme ja nauroimme. Huuhtelimme toisemme ja hyppäsimme saunan lauteille. Emme sanoneet sanaakaan, hengityksemme alkoi tasaantua. Voihkaisin suustani ”Oletko koskaan nainut pesulassa?”. Katsoimme toisiamme ja aloimme saman tien tehdä lähtöä….

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu