´Hei!
onko kellään kokemuksia finnmatkojen vogue pranang bay resort & spa hotellista?
Kaikki tiedot tervetulleita!
hotellin plussat ja miinukset ?
-ranta on "kaukana" 500m ?millainen hotellin uima-allas on ja allasalue ylipäätään
onko kellään kokemuksia finnmatkojen vogue pranang bay resort & spa hotellista?
Kaikki tiedot tervetulleita!
hotellin plussat ja miinukset ?
-ranta on "kaukana" 500m ?millainen hotellin uima-allas on ja allasalue ylipäätään
Vastaukset 7
Vanhimmat
Vietin viime talvena pari viikkoa ko. hotellissa. Se sijaitsee tosiaankin puolen kilsan päässä rannnasta, mutta ei se ole ongelma hyväjalkaiselle. Ao nangin ranta ei ole erityisen hyvä, parhaat rannat löytyvät venematkan takaa lähisaarilta. Hotellin kadun puoleisilta parvekkeilta avautuu upea näkymä merelle. Huoneet ovat isot ja siistit, palvelu ystävällistä, aamupala oli Ok.Uima-allas alue on varsinainen keidas, pienehkö, mutta kyllä siinä minusta pystyi hyvin uimaan "lenkkejä". Lähistöllä paljon hyviä ravintoloita, kauneushoitoloita, myös Mäkkäri on lähistöllä. Suosittelen.
Ao nangin ranta ei ole erityisen hyvä, voisitko ystävällisesti hieman kertoa, mikä siinä on "huonoa"...
samoin aamupalasta ois kiva kuulla tarkemmin(oliko kokki paistamassa esim. munakkaita yms., oliko lettuja, pannukakkuja yms. makeita herkkuja) eli kuinka monipuolinen aamupala oli?
Onko lähellä myös ostosmahdollisuuksia?
kiitos etukäteen,jos saan tänne lisää vastauksia ja mielipiteitä hotellista.
Minä olen myös ollut ko.hotellissa n.vuosi sitten, eikä matka sieltä rantaan ole mitenkään kohtuuttoman pitkä. Muistaakseni siellä oli kokki paistamassa munakkaita, sekä niitä pannukakkuja oli tarjolla. Mielestäni parasta aamiaisella oli tuoreet hedelmät, joita en mistään hinnasta olisi jättänyt väliin =)
Aamupalalla tarjottiin myös paikallista ruokaa.
Ensi vuodeksi tuli varattua taas samainen hotelli.
Ao Nangin rannassa ei sinänsä ole mitään vikaa, mutta vesi oli siellä sameampaa kuin muualla. Jos haluat snorklata kirkkaissa vesissä, lähde ihmeessä viereisille pikkusaarille esim. (Poda, Chicken). Niille pääsee näppärästi pitkähäntäveneillä.
Oikein mukavaa lomaa!
Kiitos kaikille vastauksista.
Minkätasoinen hotelli mielestänne on ? (hyvä-ok, erinomainen, keskitasoinen jne. ? ) siis "sinun" mielipiteesi ei matkaesitteen luokitus.
oliko hotellissa ravintoloita/baareja? kuinka monta? (ja mitä tarjolla?)
entä oliko iltaisin mitään ohjelmaa, tai ylipäätään ihmisiä hotellilla?
lapsia/nuoria?
(meillä kaksi "isompaa lasta)
kiito´s etukäteen jos joku viitsii vastata!
Mielestäni hotelli on 4 tähden hotelli, eli hyvän ja erinomaisen välillä. Ravintola on, mutta siellä kävimme vain aamiaisella. Ympäristössä on paljon hyviä ja erilaisia ruokapaikkoja, joten hotellin ravintola ei paljon houkutellut iltaisin. Toki jotkut näkyivät syövän sielläkin, ja varmaan ruoka oli ihan hyvää. Baaria ei ollut, mutta uima-altaalle sai tilata juomia. Altaalla viihtyviät niin lapset kuin aikuisetkin. Teinit ehkä haluavat lähteä kauemmaksi uimaan ja snorklailemaan. Ohjelmaa hotellin puutarhassa järjestettiin ainakin Ystävänpäivänä, mutta silloin emme olleet enää paikalla.
Hotelli on oikein hieno ja henkilökunta erittäin ystävällistä. Huoneet ovat hyviä ja aamupala ihana. Uima-allas alue on ehkä hieman liian pieni mutta kuitenkin hyvä. Hotellin hintataso on kalliimpi mutta hotellin kaupassa on hyvin edulliset hinnat. Susoittelen lämpimästi.
Olimme kyseisessä hotellissa tammikuussa ja sanoisin kokemuksen olleen hyvin miellyttävä!
Siivoukset toimivat hyvin, huoneet olivat avarat ja suurat, aamupala oli monipuolinen ja vaihtui päivittäin..ja sitä "munakaan paisotakin" oli, tuskin kenelläkään kotona aamuisin moista määrää syötävää onkaan..joten yltäkylläiseksi sanoisin aamupala tarjontaakin..aika ronkeli pitä olla jos sieltä ei mieleistään löydä!
Uimalaals osastlla olessa voi unohtaa olevansa "kylän keskellä"..eikä se minusta niin pienikään ollut onhan sitä pulikoitu josku huomattavasti pienmmässäkin..
Rantaan matka , se puoli kilometriä ei ollut mikään hankala ja sieltä pääsi tosiaan pitkähäntä veneellä saarille joissa oli puhtaat vedet ja snorklaaminenkin oli mahdollista.
Rannoilla oli myös veneissä myymälöitä, sekä osassa jopa ravintoloita, joten omaia eväitä ei tarvinnut raahata mukana!
Hauskaa lomaa vain teille..ja nauttikaa!!!