Suojakertoimet

Millaisilla suojakertoimilla olette varustautuneet? Tietty jokaisen iho reagoi aurinkoon eri tavalla, mut olis kiva tietää edes jotain suuntaa antavaa. Olen aika vaalea, joten mistä suojakertoimesta teidän mielestänne kannattaisi aloittaa?
2927
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Itse olen hyvin vaalea ja palan helposti.
Aloitin suojakerroin 40 ja viimeisenä päivänä laitoin pienemmän kerroimmen ni naama ja olkapäät otti heti tuntumaa.
Ihana maa kannattaa mennä tänään palattiin reissulta!

Äänestä

Me käytettiin suojakerroin 30 runsaat viikon,sitten 18.Mutta kyllä iho sitten paloikin...Ensi kerralla taidan käyttää 30 koko loman ajan. Mutta niin kun kirjoitit,niin kaikki reagoi eri tavalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aurinkoon kirjoitti:

Millaisilla suojakertoimilla olette varustautuneet? Tietty jokaisen iho reagoi aurinkoon eri tavalla, mut olis kiva tietää edes jotain suuntaa antavaa. Olen aika vaalea, joten mistä suojakertoimesta teidän mielestänne kannattaisi aloittaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu