tulpan kierteet

tietääkö kukaan missä osattas tehä semmonen holkki tohon tulpan kierteen korjaukseen. kuopiossa ei kukaan tienny kun kyseltiin venäläisellä ei ollu enää niitä vehkeitä ja jossain kuopion koneistamossa eivät semmosia tee. missä hän ois lähin paikka nilsiän, siilinjärven tai kuopion lähettyvillä
2539
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kai siellä nyt useampi koneistamo on, kuin se yksi missä eivät tee? Eli kysele koneistamoista, niitä lienee tuolla alueella parikymmentä. Ammattikouluilta voi kysellä myös, tekevät usein vaikka minkälaisia hommia.

Äänestä
  • Eipä siinä mitään koneistamoa tarvi.
    Otat kannen ja tulpan malliksi mukaan ja lampsit lähinpään isompaan autokorjaamoon ja kysyt josko tekisivät helikoilkierteet kanteen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


honda monkey kirjoitti:

tietääkö kukaan missä osattas tehä semmonen holkki tohon tulpan kierteen korjaukseen. kuopiossa ei kukaan tienny kun kyseltiin venäläisellä ei ollu enää niitä vehkeitä ja jossain kuopion koneistamossa eivät semmosia tee. missä hän ois lähin paikka nilsiän, siilinjärven tai kuopion lähettyvillä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu