Jep, ikää 40 nainen, ja en todellakaan voi ymmärtää miksi kukaan ei tee mitään??? Jos olisin mies, ja tilanne samanlainen, asia olisi ratkaistu jo valovuosia sitten!!!! Eli, ongelma, nämä helvetin kuukautiset, joita ei todellakaan enää tarvita, mutta silti ne joka kuukausi, tai miten sattuu..., ovat ainainen riesa, hemmetinmoiset kivut, vatsan turpoamiset, jatkuva rättien pidot.. kun ei tiedä, tänään - vai huomenna, tai sitten vasta viikon kuluttua... En Käsitä! Kaikenlaisia Nobelin palkintoja on myönnetty vaikka minkalaisista turhista jutuista, mutta tässä on miljoonien naisten ongelma josta voisi antaa briljanttiNobelin joka sen ratkaisee, Helvetin kuukautiset verenvuotoineen ja muine kipuineen pois, jotka niitä ei tarvitse!! Asia, jota kadun, että en itse ole opiskellut sellaiseen asemaan, että tämän olisi voinut ratkaisa. Jatkuva "naisellisen" elämän todellinen ja helvetillinen kärsimys. Alkujaan kai oli tarkoitettu että maailmassa on vain miehiä, kadun todella olevani nainen, tosin muodokas sellainen, mutta joka kuukausi kärsimystä täynnä.
Menkat
Toivotonta elämää
6580
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
kuopukseni syntyi -91, jonka jälkeen laitatutin hormoonikierukan.
ei ole tarvinut rättejä, vain pikkuhoususuoja riittää. ei ole vuotoa juuri ollenkaan. ja aina pystynyt "intiimikosketuksista" nauttimaan. ei ole tarvinut menkkojen takia kieltäytyä.
lääkärit vielä yli 40 kierukkaa?Miksi kukaan lääkäri ei ole koskaan maininnut asiasta?????
ymmärtääkseni kunnes olet 50v.
Sitä voi käyttää myös hormonikorvaushoitona - kätevä vempain ;D
tarvi nähdä painajais unia likaisista lakanoista.
näin on. Minulla on tilapäiseen tarpeeseen yli 50 v nainen ja kuukautiset toimivat edelleen, jopa säännöllisesti. No, oikea rahtimies ajaa keli kuin keli ;) Anteeksi nyt kuitenkin, että vastasin naisten asioihin. Ei pahalla!