who is he?

James Twyman

(Kysyn täältäkin)

Nykyajan nuoriso on kantaaottavaa, mutta niin kuin ainanuoriso kulkee laumana johtajiensa perässä. Johtajien, jotka ovat todella vaikuttavia persoonia. Olen saanut sähköpostin kautta lukuisia kirjeitä (omituisia) , joiden alkperäiseksi lähettäjäksi väitetään James Twyman nimistä henkilöä. Hänen väitetään olevan USA:n kansalainen ja olleen aiemmin USA:ssa tekemisissä Irak-asioissa. Kiertokirjeet tekevät vaikutuksen julistuksellaan rauhan puolesta. Kiertokirjeiden väitetään kulkeutuvan tuhansille vastaanottajille, mutta en ole muissa tiedotusvälineissä törmännyt James Twyman nimiseen henkilöön. Voisiko hän olla rauhanmarssien takana (poliittista peliä: kaikki Saddamin tueksi ?)? Kuka voi sanoa todella mistä kirjeet tulevat ja kuka niiden takana on?
Tällä hetkellä on muotia osoittaa mieltä Irakin sotaa vastaan. Ihmisten tulisi ottaa kantaa kotiseutunsa asioihin myös samalla mitalla. Esimerkiksi Itämeren tilanteeseen. Itämeren tilanne vaatisi toimintaa, mutta kriittinen tilanne ohitetaan surutta. Uutiset ongelmista Itämeren öljytankkeriliikenteessä ei ole saanut kiinnostusta. Odotamme mieluummin öljykatastrofia, joka voi koitua koko Itämeren alueen luonnon tuhoksi. Taistelut käydään mieluummin asiasta, johon vaikuttaminen ei ole tuloksekasta.
Odottelen ihmettä


(tiedustelupalvelu)

2

789

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • S2X

      "(Kysyn täältäkin)"

      Älä kysy täältäkin, kysy vaikka politiikka
      -osastolta. Tämä on luonnonuskontojen palsta ja on turhauttavaa törmätä aikaavieviin ei luonnonuskonto kirjoituksiin täällä. Nih.

    • ....

      James Twyman on amerikkalainen rauhantrubaduuri, jolta on ilmestynyt ainakin Kirjat Valon lähettiläs ja Opetuslapsen salaisuus. James on rauhan mies ja käy konsertoimassa rauhan merkeissä alueilla, joissa on sota. Kannattaa googlailla, niin tiedät enemmän.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      73
      893
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      768
    3. 54
      713
    4. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      41
      684
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      644
    6. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      44
      640
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      31
      629
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      577
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      570
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      516
    Aihe