Pakolaiset kotoutettava

Pakolaiset kotoutettava Suomesta takaisin heidän kotimaihinsa. Siellä heidän on parempi olla ja elää.
10706
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ei muuta kuin valtiolta tiukemmat otteet tässä asiassa.

Äänestä
  • Ei muuta kuin lentokuljetukset käyntiin.

    Äänestä

  • Mitään ei tule tapahtumaan tuon asian suhteen, koska Suomen valtio saisi niskaansa syytteet ihmisoikeusrikkomuksista, rasismista ja kansainvälisten sopimusten rikkomisesta.

    Äänestä

  • Imppa Juvonen kirjoitti:

    Ei muuta kuin lentokuljetukset käyntiin.

    liian kalliiksi tulee...halvemmaksi tulisi antaa heille kumiveneet, joilla kauhoa sulan veden kohdalla lämpimikseen, jäällä vetäisivät rekenä perässään.

    Äänestä

  • lentokuljetuksia... kirjoitti:

    liian kalliiksi tulee...halvemmaksi tulisi antaa heille kumiveneet, joilla kauhoa sulan veden kohdalla lämpimikseen, jäällä vetäisivät rekenä perässään.

    Pettuleipää vai banaania heille evääksi matkalle laittaisit ?

    Äänestä

  • Jamboooooo kirjoitti:

    Pettuleipää vai banaania heille evääksi matkalle laittaisit ?

    pahemmin tartte, mutta jos ihan pakko olis jotain antaa, niin ehkä sitten halpaa näkkäriä ja vettä, näkyy nuo banaanitkin olevan aika tyyristä ostettavaa.

    Äänestä

vois maksaa niille kyydin sinne mistä ovat tulleet.

Äänestä

enshättään sinne pääkaopunkiseuvulle, kun siellä tuntuu oleven se mahoton työvoemapula. Politiikka akat justiisa pari päevää sitten itkivät televisiossa maahanmuuttajia lissää Suomeen.

Mitä helevettie ne tänne pohjoseen niitä tuputtavat, teällä ei oo pula työvoemasta, vaan työpaekosta.

Siellä etelä-Suomen lämmössä saesivat niitä sitten kotouttaa ja paejata. Hattuo nostan niille politiikko-akoille jos soavat ne työnlaetaan rientämään ja Suomen uuteen nousuun.

Äänestä

niin että nämä huuuhkajavaaran (anteksi kirotusvire) ja lohtajan "lähiöt" jää tyhjilleen

Äänestä

Tekisivätkö ne tuolla Kiinassa tämänkin pakolaisten turvaamisen Suomea tehokkaammin ?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Levoska kirjoitti:

Pakolaiset kotoutettava Suomesta takaisin heidän kotimaihinsa. Siellä heidän on parempi olla ja elää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu