Isabella? Kuulin, että olisi viikonloppuisin aika raju meno. Sellaista en kaipaa, vaan rauhallisen ja tunnelmallisen risteilyn. Onko viikkolähdöillä (ma-to) rauhallisempaa? Entä aluksen siisteys, onko ihan siistissä kunnossa? Kiitos.
Millainen?
onkaan
5705
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
viikonloppuisin mitenkään sen rajumpi meininki ole, kuin muillakaan laivoilla. Viikolla tietenkin paljon rauhallisempaa. Ikäisekseen Isabella on kyllä ihan siistissä kunnossa.
Ei siel ainakaan mun mielest viikonloppuisin ole mikään raju meno ainakaan perjantai lähdöillä.
Diskossa melko hiljasta oli ainakin kun marraskuussa olin perjantai lähdöllä, alle 10 teinii juo siel tax free juomia.Ja loppu illastakin siel alle 50 henkeä.
Lauantaisin varmaan on enemmän porukkaa koska ihmiset on saanut levätä yhden yön rankan työviikon jälkeen.
Arkisin varmaan on ihan rauhallista mutta kannattaa käyttää tuota viikkarin sivuilla olevaa tarjousta et alkaen hytit 20 euroa.Tuotetunnus siis FRNGLI voimassa jokaisena päivänä kesäkuulle asti.
Itse käyn useesti bilettämässä Isabelalla ja välillä on kovaa menoa ja ja välillä ihan normaalia. Mutta ei mitään häiriköintiä jos sä sillä tarkoitat kovaa menoa. Siellä on tosi tarkat järjestysmiehet ja heittävät kyllä heti putkaan metelöitsijät ja riehujat. Käytävillä on kameravalvonta ja järkkärit kyllä kiertää ahkerasti pitkin laivaa, joten mitään sellaista menoa siellä ei ole. Yleensä Isabellassa on iloisia ja juhlivaia ihmisiä, jotka haluavat pitää hauskaa. Myös huippuesiintyjät tuovat Isabellalle juhlijoita. 3.3.Yö, 23-24.3. Menneisyyden vangit, 31.3. Dingo jne. Joten tälläiset bändit vetävät nuorta ja vauhdikasta porukkaa.
Itse olen kokenut enemmän häiriköintiä Siljan paateilla, kun olen viikonloppuisin ylittänyt Turku-Tukholma välin. Mielestäni siellä ei puututa niin nopeesti metelöitsijöihin. Muutenkin siellä on mielestäni rauhallisempaa menoa, mutta eihän siellä yleensä olekkaan mitään nuorten suosimia bändejä.
Viikkolähdöillä on rauhallista. Itse en menisi kuin korkeintaan torstailähdölle, sillä silloin siellä on jo jotain menoa. Tiistaisin on Vikingillä muistaakseni seniorilähdöt, joten silloin laiva on täynnä vanhuksia.
Laiva on niin siisti, kuin nyt ton ikäinen laiva voi olla. Kaikki nämä Itämeren laivat tuntuu samanlaisia olevan siisteyden puolesta. Mutta minä suosin Isabellaa ja toivotan muutkin iloiset juhlijat mukaan risteilemään. 3.3. Nähdään ja sit 31.3.
laivalla näet
Mene ihmeessä. On varmasti hieman uutukainen elämys.