Sivuhistoria

Elikkäs miten internet explorista saa sivuhistorian täydellisesti poistettua. Olen kyllä tyhjentäny sivuhistorian, poistanut evästeet ja tiedostot ja tyhjentänyt lomaakkeet ja salasanat. Ennen kyllä poisti kaikki, mutta nyt jättää tiettyjä sivustoja muistiin. Sivustot eivät myöskään ole suosikeissa, jote siitä ei voi johtua. Help me!
2251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eli sivuhistorian saa poistettua:

C: --> Documents and Settings --> siellä klikkaa omaa käyttäjäkansiota (mulla sen kansion nimi on oma nimeni) --> Local settings
(jos Local settings -kansiota ei näy, klikkaa Työkalut --> Kansion asetukset --> Näytä välilehti ja sieltä etsit kohdan ja laitat "täpän" kohtaan Näytä piilotetut tiedostot ja kansiot)
--> sieltä pitäisi löytyä Sivuhistoria kansio jota tuplaklikkaamalla pääset käsiksi käymillesi sivuille. Eli valitset kaikki (maalaamalla tai vaikka CTRL a) ja poistat ne SHIFT DELETE.

Pitäisi toimia.

Äänestä
  • Ei auttanut tuokaan. Olisiko muita vinkkejä??

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kittyh... kirjoitti:

Elikkäs miten internet explorista saa sivuhistorian täydellisesti poistettua. Olen kyllä tyhjentäny sivuhistorian, poistanut evästeet ja tiedostot ja tyhjentänyt lomaakkeet ja salasanat. Ennen kyllä poisti kaikki, mutta nyt jättää tiettyjä sivustoja muistiin. Sivustot eivät myöskään ole suosikeissa, jote siitä ei voi johtua. Help me!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu