Suomen joukkuekisa kaatui miehiin

Åre2007

Suomen mahdollisuudet kaatuivat Peltisen ja Sandellin rypemiseen. Naiset veti loistavat laskut, mutta hankala on menestyä, jos jokainen jäsen ei ole täysin mukana. Kuten Sandell sanoi suurinpiirtein,"ihan sama miten tässä kisassa käy, ei tää oo kovin tärkee, mutta kiva, jos menestyy". Sais tollaset kaverit mennä kotikonnuilleen laskemaan ja tulla sitten näyttämään MM-kisoihin mitä osaa.

Ne joukkueet, jotka pääsevät joukkuekisan läpi kaatumatta, ovat todella lähellä mitalia.

2

695

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • skieur

      No ei ihan.
      Pellisellä ja Sandellilla olisi olleet mahdollisuudet voittaa erässään esim Tsekin laskijat ja mahdollisesti jokin muu laskija.Joten ei tuo uloslasku ollut mikään katastrofi.
      Suomella oli eilen aika paljon onnea mukana kun Italian ,Kanadan ja Slovenian hiihtäjät ajoivat ulos slalomissa.
      Positiivinen yllätys oli Leinosen super-G kun hän sijoittui hyvin erässään.
      Toinen oli Kaukoniemen hyvä lasku slalomissa joka meni kuin Palander parhaimmissa laskuissa pari vuotta sitten

    • mieltä

      Tommoset pelliset ja sandellit pitäs sulkee kisoista pois, ei minkäänlaista taistelutahtoa!! Etenkin sandell, vitsi mikä nössö!! luovutti ihan turhaan!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      66
      2382
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1367
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      65
      1115
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1077
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      77
      803
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      650
    8. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      648
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      23
      615
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      27
      571
    Aihe