Osoite:
http://www.nic.fi/~aahola/Todistajaseura.htm
Internet Explorer näyttää sivun oikein.
Mozilla Firefox näyttää sivun väärin.
Voisiko joku sanoa, että mistähän on kysymys? Kiitos mahdollisista avustavista tiedoista.
http://www.nic.fi/~aahola/Todistajaseura.htm
Internet Explorer näyttää sivun oikein.
Mozilla Firefox näyttää sivun väärin.
Voisiko joku sanoa, että mistähän on kysymys? Kiitos mahdollisista avustavista tiedoista.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Nyt oli sellainen ero Explorerin ja Firefoxin välillä, että päivitys ei kulje samaan tahtiin. Firefoxissa kotisivun päivitys kesti vuorokauden, kun Exploreriin päivitys tuli heti käyttöön.
Asia on nyt siis tämän päivän aikana korjautunut itsestään.
Hyvä että pelaa, vaikka koodi on aivan järkyttävää. Sinun ei tietenkään pidä uskoa minua, joten katso tästä:
http://validator.w3.org/check?uri=http://www.nic.fi/~aahola/Todistajaseura.htm
No nyt kuitenkin sivu pelaa. Sivu pelasi heti Explorerilla ja Firefoxilla vuorokauden päästä. Firfox antoi päivitetyn sivun ilman mitään minun toimenpiteitä. En ole mikään koodauksen asiantuttia, joten turhia lenkkejä on mitä ilmeisemmin käskyjonoissa.
Vanha kansa sanoi: "yrittänyttä ei laiteta" , siis puupäätkin saavat elää, sillä pysyväthän ne nyt kuitenkin niin kauan pinnalla kuin vettyvät läpi.
Kiitos huomiostasi, mutta tosiaan olen niin vihreä tässä asiassa, että antamasi informaatio meni yli käsityskykyni. Voin sen luettaa sellaisella henkilöllä, joka on tekemisessä minua enempi alan kysymyksissä. Josko sitten seuraavassa korjauksessa saataisiin poistettua turhaa koodia ja vahvistettua oikeaa.
Tämä oli hyvä viesti, pisti ihan hymyileen. Ihan oikein sanottu.:)