Luulin pukeutumisen tuovan mielihyvää taikka ehkäpä kokonaisen sukupuolenkorjauksen, mutta aloin miettimaan pidemmällä ja muistin, että olen ihmisenä parhaimillani silloin kun minut tunnustetaan miehenä.
N2F transuilusta
Eroon
141874
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Älä trollaa vakavalla asialla.
Mikäs on olla kun on miehekäs mies !
Että on hyvä olla luomumies.
Hyvä, jos olet saanut sukupuolesi vihdoin ja viimein selville. Uskon, että sinulla oli pitkä tie sen setvimisessä ja vietit monta unetonta tuskantäyteiostä yötä. Varmaan kuukautiset olivat sinulle todella sietämättömät - moni F2M on sanonut, että menkkojen loppuminen on HRT:n paras hetki.
Itse synnyin sukupuoleltani epämääräisenä, ja minusta yritettiin tehdä väenväkisin miehistä miestä ja paikata värkkejäni useammassa leikkauksessa. Ei onnistunut.
Musta ois ihnaa saada menkat ja tulla tiineeksi.
Mut ei taida vielä onnistuu :-((
KokoNAISEKSI haluava
Sinutkin tunnistetaan miehenä.
En minä ainakaan mitään menkkoja haluu. Ihme masokisteja olette.
että hänestä tuntui varmaan ihanalta kun puolukkapäivät lakkasivat. Se on yleinen naisesta mieheksi -transsukupuolisten ilonaihe, ja koska tosimieheyttään hehkuttava kaveri on tällä palstalla, on luonnollista olettaa hänen olevan naisesta mieheksi -TS.
Minulle kuukautiset olisivat sellainen riesa, jota ilman mieluummin olisin. Mutta se ja kyky tulla äidiksi vain käyvät käsi kädessä...
Vihdoinkin asiallinen oikea kommentti!
Äidiksi ei voi tulla ilman menkkoja.
Oisin ikionnellinen kun saisin kulkea ylpeänä maha pystyssä raskaana.
Se todistaisi vihdoin että olen NAINEN!!!
Mielestäni aivan käsittämätöntä on se, että mies vaihtaa sukupuolensa naiseksi - ja sitten hän kuitenkin luontonsa mukaisesti on naisen kanssa (väittäen olevansa lesbo).
Haloo!! Mikä meitä ihmisiä oikein vaivaa??
Katsos kun kaikki miehissä ja miehisyydessä on niin iljettävää...yök!
tuossa on että joku on lesbo. Onhan ihan tavallisiakin naisia, jotka ovat lesboja. Vaikka itse olen hetero transnainen, en kammoksu lesboja transnaisia. Ymmärrän hyvin että se vanha seksuaalinen suuntaus jää "päälle" fyysisen sukupuolen korjauksenkin jälkeen, eihän aivoille tehdä mitään joka muuttaisi seksuaalisen suuntautumisen. Jos transsukupuolinen korjataan fyysisesti, miksi hänen pitäisi muuttua myös seksuaalisesti.
Siis ennen keikkea, sukupuolta EI VOI muuttaa! Sukupuoli on aina siellä korvien välissä ja vain fyysinen ulkomuoto korjataan oikeaksi.
Älä vaivaa pikku päätäsi noin vaikeilla asioilla.
Lue vaikka raamattua, sieltähän löytyy vastaus ihan kaikkeen.
Mitenkä se pyhä henki käytännössä sai Marian tiineeksi?
asia todellakin kaivertaa mieltäni.
Siinä kirjassa todella on vastaus kaikkeen - perustelut vaan puuttuvat.