Siinä uutinen minun makuuni

2318
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

"Kotitalouksien ottamien asuntolainojen kokonaissumma kasvaa edelleen lähes 15 prosentin kuukausivauhtia, vaikka korot nousevatkin."

Kyllä Yleen voi luottaa aina. Miettikääpäs arvon tuhnut tuota ylhäältä annettua Pravdan kertomaa. Onhan tuo 15% kuukaudessa ihan vaatimattomasti vaan 535% vuodessa. Kyllä kämppien hinnat kirmaavat, kun kuulemma noinkin paljon saa pankista lainaa. Ei ole lainahanat auki ei, vaan nyt tulee rahaa jo koskena. Rommaus on varma. Siis ylen uskottavuuden rommaus.

Äänestä

etta koska lainasumma kasvaa tuon uutisen mukaan 15% kuukausivauhtia (mika on todella paljon), etta liikkeella on rahamiehia jotka ottavat "asuntolainan" samalla kun kateinen on vakuutena pankissa, saavat siten halpaa lainaa kulutukseen, joka osaltaan ruokkii kerskakulutusta, huomasitte varmaan etta mm. veneet suurenee taas kerran.

Eli halpaa kulutusluottoa varakkaille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


The Rat kirjoitti:

http://www.yle.fi/uutiset/oikea/id53774.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu