Ei krapulaa eikä minkäänlaista alkoholinhimoa, eli raitis maanantai!
Vastaukset 14
- Cettuz!
Raittiina. Mut nukkumaan. http://nostalgiapelit.servut.us/pajatso.html . kävin tuon hakemassa tuolta peliriipuvaisten osastolta, ihan mukava pelata
- Papio1
Raitis maanantai tänään.
- goodman
Hyviä maantaita! Krapula ehkä tulossa, mut hyvvee muanantaita kaikille
- aahoohoo
Yöhän se virallisesti on vaikka just heräsin - on näet levinny unet pitkin vuorokautta.
Se minun toivoma isonuija tais kopsahtaa eilen Suomi24:ään eikä mun takaraivoon. No en valita vaikkei osunukkaan toivottuun kohtaan - kattokaas ois eilinen kurjuus jääny näkemättä. (tuo oli vitsi, huono semmonen)
Oikeesti pitkästä aikaa olin ihan rauhallinen ja toiveikas tulevaisuuden suhteen ja on nytkin sellanen tunne, että mä selviydyn ja saan ajatukset reilaan ja kiiruhdan hitaasti - hyvin, hyvin hitaasti.
Illalla meen Killan naisten ryhmään purkamaan tuntoja. Viimeks kävin siellä viime vuoden puolella joten nyt on aika jo mennä. No empä oo jaksanu käydä...
Ja juomatta oon - mitä nyt kahvii ja vettä. Pitääki ottaa tuo toinen kupillinen kahvinkeittimestä niin pitkään kun se irtoo vielä pannusta.- aahoohoo
tässä killun pystyssä - meen takasi vällyihin. Ei tähän aikaan oo ees naapurit hereillä että niitä vois kytätä.
- Oskari2
Taas vehkeet pelaavat. Eilinen oli huono päivä tekniikkaa ajatellen.
Nyt näyttäisi taas tulevan raitis viikko. Ei tee mieli tyhmäillä. - Systerillä
eikä tee mieli mitään alkopitoista. Pakkasta -25, kylmä olisi hakeakin, mutta koira pitää joka tapauksessa ulkoiluttaa (ei mäyräkoira;).
- veska58
Hyvän ja raittiin päivän toivotukset täältä
"biitsiltä",kylmähän täälläkin on -20 astetta.
Hauskaa päivänjatkoa Sinulle ja tietenkin myös
koirallesi. - Systerillä
veska58 kirjoitti:
Hyvän ja raittiin päivän toivotukset täältä
"biitsiltä",kylmähän täälläkin on -20 astetta.
Hauskaa päivänjatkoa Sinulle ja tietenkin myös
koirallesi.meni vastaaminen iltaan kun piti se koira ulkoiluttaa;)! Minkä värinen ruusu sulla oli? Mulla vaaleanpunainen - ihana!:)
- veska58
Systerillä kirjoitti:
meni vastaaminen iltaan kun piti se koira ulkoiluttaa;)! Minkä värinen ruusu sulla oli? Mulla vaaleanpunainen - ihana!:)
meni myöhäiseen.Tulin juuri kotiin "matkoilta".
Mulla oli tummanpunainen,liekö Ellulla ollu tie-
toa,ettei vaaleenpunainen kuulu mun lempivärei-
hin.Mutta nyt koisimaan.Hyvää yötä!!
T:VEIKKO
ja selvää päivää.
- veska58
aamu on ollu.Nyt ois tarpeeksi pakkasta sun läh-
tee ajeleen autolla.(meinaan vaan, että ois kiva
vaihtaa rengas.)Jatketaan raittiina eteenkin-
päin.Hyvää päivänjatkoa! - ext
Raitis maanantai. Kylymä ja viinaton.
- karbidi
vaikkei tää pakkane ookkaa oikeen miu mau mukkaa!
Tää vaari pärjäs aika hyvin lauantain ja sunnuntain, ku poitsun muksu oli meillä ekaa kertaa yksin yökylässä!
Onkos muutes kellään ollu joulukuusi viel tallessa; mää pistin sen tänään hävitykseen. Ei sillä, jotteiko ois joskus ollu pal kauemminkii, mutku alkos kuivettuu nii pahasti.
Sitä kai pitää jollain keinoin taas pyrkii syrjällens, nääs on loppuyöstä taas se emännän vienti junalle, tiistai kun taas tuloo.
Että öitä vaan!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 102923
- 104894
Rakastamisesi tarkoitus
Mikä oli kaiken tarkoitus? En sitä tiedä, en ymmärrä. Olet mielessäni, alati. Olen miettinyt. Ei sillä taida olla merki52671Tämä meidän välinen tilanne
Se on tosi raskas mulle. Ihminen, jota haluan eniten elämääni, ihanin olento, enkä koskaan pääse näkemään häntä. Sydämen33620Mitä Kärnässä tapahtui?
Sinnen meni ambulanssi, paloauto, poliisiauto ja poliisimoottoripyörä.5531- 46525
En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen
Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää42485- 54478
Hoikkana olet pysynyt, ja nättinä
Iloa silmille vähän liikaakin. Ei uskalla aina edes katsoa. Tulee liikaa kaipausta. Yhdelle ihanalle17456- 45447
