onko täällä ketään kuka omistaisi pk collienpennun samasta poikueesta kuin minä. ostin koirani kesällä, se oli syntynyt 13.3.2006 kuusankoskella. se on Misty Dawn's Nefertiti, poikueessa oli 5 pentua joista kaksi oli soopelia ja kaksi niitä mustia.
olisi kiva kuulla hauvani sisarusten kuulumisia :)
Misty Dawn's
5
591
Vastaukset 5
- Pettynyt 2006
Taitaa olla pentutehtailija koko tapaus. Itse otin kyseisestä kennelistä pennun myös nuihin aikoihin...
- Jatsukka
Moikka !
Muistatko minkä niminen on pentusi emä? Minun koira teki pentueen 13.7.2006 kyseisessä paikassa.
- Pettynyt 2006
Maailman paras koira oli
- Jatsukka
Moikka !
Minäkin otin sijoitukseen samasta paikasta pk collien, oli tuonti ValkoVenäjältä. Kennel nimeltään Elegy of black prokseny. Se synnytti viisi pentua 13.7 2006, kaikki tricoloria. Olisi kiva tietää pennuista. - Olisinpatiennyt
Täällä on yksi tricolour 13.7.2006 syntyneestä pentueesta. Miettinyt olen mitä muille pennuille kuuluu. Kuinka terveitä ovat jne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas uusi PS:n rasismiKOHU!
Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a5831210- 76879
Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo
Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.273678- 55646
Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.
Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä184642Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!
Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o161622Katotaan miten jaksat tätä
Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.88590Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta126582Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!
Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht203536Tiedätkö mitä mies
Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut20496