Olen katsellut punaista autoa

Kenelle kuuluu poistaa auto joka on seissyt lumenpeittämänä ainakin useita kuukausia uimarannan kätkössä.
Siis Tuusulassa häklin uimapaikalla.
4571
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kumpi se Tuusula nyt ikinä onkaan.

Äänestä
  • Järvenpään ja keravan rajamailla,susirajalla

    Äänestä

  • Auto voi olla myös varastettu. Hylätty siihen ja siinä pikku hiljaa nakerrettu romuksi.
    Romuajoneuvon siirtäminen kuuluu, joku kunnalle tai tienpitäjälle.

    Äänestä

auton merkki..? Tuli mieleen se Ulvilan surma kun siinä kuulutettiin punaista autoa, joka oli nähty lähitienoolla tapahtuman aikoihin ainakin..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tuusulassa seisoo kirjoitti:

Kenelle kuuluu poistaa auto joka on seissyt lumenpeittämänä ainakin useita kuukausia uimarannan kätkössä.
Siis Tuusulassa häklin uimapaikalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu