Mitenkä saan suomankieliseksi ton ad-aware6:sen.Vai saako ollenkaan.Kiitos jo etukäteen.
Ad-aware 6
jjm
1256
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Kopsasin tähän nimimerkki xyz:n aiemmin keskustelussa antaman ohjeen, joka koskee juuri tuota 6-versiota:
Tämä ohjelma poistaa koneeltasi spyrewaren eli vakoilukomponentit.
Tässä uuden AdAware 6.0-version asennus- käyttöohje:
http://fileforum.betanews.com/detail.php3?fid=965718306
Klikka tuolla linkissä keskeltä löytyvää Sinisellä kirjoittettua:
Download Ad-aware 6.0 Build 162 linkkiä
ja valitse sitten avautuvasta ikkunasta AVAA ja asenna siihen paikkaan mitä ehdottaa oletussijainniksi.
(kokeneemmat voi valita TALLENNA vaihtohdon ja tallentaa vaikkapa Temp-kansioon ja josta sen voi sitten asentaa)
Asennuksen jälkeen työpöydälle tulee AdAware 6.0-kuvake, klikkaa kuvaketta niin AdAware avautuu sen jälkeen klikkaa oikealta alhaalta: Check for updates now, niin saat haettua uusimmat päivitykset.
Itse tarkistus tapahtuu sitten näin:
Klikkaa vasemmalta SCAN NOW tai oikealta alhaalta START ja sen jälkeen avautuvassa ikkunassa on vihreä tai musta (pallukan väri riippu käyttöjärjestelmästäsi) pallukka on oletuksena:Use default scanning otions kohdan edessä,jolloin tarkistaa kaikki tiedostot seuraavilla kerroilla voit laittaa pallukan Perform quick system-check kohdan eteen jolloin tarkistus tapahtuu nopeammin koska ei tarvitse enää kaikkia tiedostoja tarkistaa)
klikkaa NEXT niin tarkistus alkaa,tarkistuksen jälkeen kuulet äänimerkin ja vilkuu punainen "hämähäkin eli örkin kuva) jos löytyi vakoilukomponettejä klikkaa sitten NEXT ja laita ruksi kaikkien löytyneiden eteen ja klikkaa NEXT ja sitten OK jolloin poistaa löytyneet vakoilukomponentit.
(Jos sinulla on F-securen virusohjelmisto niin Älä vaan poista LadHide3.dll nimistä tiedostoa koska se on F-securen virusohjelman Päivitysten hakuun liittyvä tiedosto,jos sen poistat virusohjelmasi ei enää toimi!!)
Uuteenkin 6.0-versioon tulee myös kielipaketti aikanaan, jolla ohjelman saa muutettua suomenkieliseksi,kun kielipaketti ilmestyy laitan uuden ohjeen miten se asennetaan ja muutetan ohjelma suomenkieliseksi.