Pauli

Uular

Istumme sohvaan uppoutuneina, Mä,Heta,Anna,Kimi ja Pauli. Anna ja Heta olivat käyneet vuokraamassa muutamia hyviä launtai leffoja katsottavaksi, myös jotain mitä pojatkin suostuisivat katsomaan.
Tunnelma on jo vähän lässähtänyt leffojen väsymyksen aihettamisen takia. Istun Paulin vieressä, Pauli on mun ikäiseni, vaaleahiuksinen ihan söpö poika. Olemme tunteneet noin kaksi vuotta, ja vuosien varrella ruvettu ihan ystäviksi. Pauli pitää kättä rennosti selkänojalla takani, leffa tylsistyttää minua, mutta esitän katsovani sitä todella kiinnostuneesti. Paulia elokuva ei tunnu kiinnostavan. Pauli alkaa hipelöimään hiuksiani, joka saa mut kylmille väreille. Huoneessa on hiljaista, luukuunottamatta televisiosta raikuvaa puheen sorinaa. "Hei tehtäiskö se vika pussi poppareita nyt?" Pauli kysyy. "Joo tee vaan." Anna sanoo ja kaivautuu syvemälle sohvaan.
"No tuuksä vaik Minna tekee niitä mun kanssa?" Pauli kysyy multa. "Uuu" Kimi sanoo väliin ärsyttävän imelällä äänellä. "joo voin tulla" Sanon ja menen Paulin kanssa keittiöön.
Varvistan ylettyäkseni popcorni pussiin ylähyllylle, kunnes minua pidempi Pauli tulee taakseni kiinni muhun ja ottaa pussin.
Pauli tuoksuu hyvälle.
"Täytyyhän sitä lyhyempiä auttaa" Pauli irvailee.
Popcornit paukkuvat mikrossa, kaivan kulhoa kaapista. Tunnen Paulin katseen selässäni.
Kun nousen Pauli tarraa muhun, ja suutelee.
Jähmetyn ihan hiljaiseksi.
"me voitais joskus nähdä, ihan kahdestaan" Pauli sanoo hymyillen. Menen sanattomaksi, ja suostun kun kykenen puhumaan.
Kun popparit olivat paukkuneet menimme takaisin olohuoneeseen.
Muut olivat silmät kiinni tv ruudussa.
Kun taas mun katseeni oli Paulissa ja sen suloisissa kasvoissa.
Mua alkoi haluttamaan käydä kiinni siihen, mutten voinut.
Hillitsin itseni ja keskityin elokuvaan.
Leffan jälkeen kaikki lähdettiin koteihimme, ja Pauli halusi saattaa mut.
Kun tulimme risteykseen josta käännyn kotipihalle, Pauli otti musta taas kiinni.
"Minna, sä oot nätti tyttö" Pauli sanoo.
"Kiitti" vastaan punastellen.
"Saaksmä antaa sulle iltahyvän?" Pauli kysyy.
"Iltahyvän?!" kysyn ihmetellen.
"Tai siis pussailla sua" Pauli sanoo.
"Öö okei?" vastaan ja olen aivan ihmeissäni Paulin käytöstä.
Kun vihdoin Pauli päästää musta irti ja lähtee menen kotiini hämmentyneenä.
Ovella äiti odottaa mua, ja sen katse on aika pelottava.

0

564

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

        Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
        Maailman menoa
        83
        7111
      2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

        Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
        Maailman menoa
        26
        7063
      3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

        Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
        Maailman menoa
        109
        6168
      4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

        Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
        Maailman menoa
        45
        5414
      5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

        Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
        Maailman menoa
        84
        5238
      6. Demarikultin uhri kertoo

        Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
        Maailman menoa
        63
        5205
      7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

        Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
        Maailman menoa
        40
        5108
      8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

        Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
        Maailman menoa
        27
        4595
      9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

        "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
        Maailman menoa
        17
        3477
      10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

        vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
        Maailman menoa
        300
        3400
      Aihe