Windows xp hakee päivityksiä office 2003 ohjelmille, mutta ei pysty lataamaan päivityksiä. Viimeksi löysi 15 päivitykstä, mutta yhtäkään ei pystynyt asentamaan: päivitys "epäonnistui". Nyt kysynkin kuinka saan pois päältä automaattiset päivitykset officen osalta?!?
EI PÄIVITY
1
429
Vastaukset
- jarkko
...aktivoinut officen?
Netti auki. Käynnistä->kaikki ohjelmat->Microsoft Office. Ja vaikka Excelin päällä muistaakseni hiiren oikealla tulee lisätietoa aktivoinnista. Kestää hetken.
Sen jälkeen officeupdateen, jossa joudut lataamaan vielä aitoushärpäkkeen WGA ja oli kait DirectX:n jne.
Sitten onnistuu päivitys.
Toinen tie on mennä XP:n päivitykseen uudelleen. Kun ilmoittaa ettei päivityksiä voitu ladata, etsi vasemmalta palikka "ongelmia päivityksissä" tjsp.
Ohjautuu sivulle, jossa sinua uhkaillaan kovasti piraattitavarasta ja kait XP:n sulkemisesta jne.
Siinä sitten kelaat, että oliko kone huollossa, jossa siihen on vaihdettu piraattiohjelma ja ryöstetty sinun aito jne. Paineet kyllä nousee, mutta älä menetä malttiasi.
Hyvin näkymättömästi siinä sitten kysäistään, että oletkohan aktivoinut.
Etene siitä ja saat vorkkimaan.
Päivittämätön office lienee nykyään sellainen virusimuri ettei kannata.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla3911133- 641086
- 61842
- 58764
Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k99688Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,15660Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai49651- 26643
- 68640
- 58613