Windows xp hakee päivityksiä office 2003 ohjelmille, mutta ei pysty lataamaan päivityksiä. Viimeksi löysi 15 päivitykstä, mutta yhtäkään ei pystynyt asentamaan: päivitys "epäonnistui". Nyt kysynkin kuinka saan pois päältä automaattiset päivitykset officen osalta?!?
EI PÄIVITY
1
324
Vastaukset
- jarkko
...aktivoinut officen?
Netti auki. Käynnistä->kaikki ohjelmat->Microsoft Office. Ja vaikka Excelin päällä muistaakseni hiiren oikealla tulee lisätietoa aktivoinnista. Kestää hetken.
Sen jälkeen officeupdateen, jossa joudut lataamaan vielä aitoushärpäkkeen WGA ja oli kait DirectX:n jne.
Sitten onnistuu päivitys.
Toinen tie on mennä XP:n päivitykseen uudelleen. Kun ilmoittaa ettei päivityksiä voitu ladata, etsi vasemmalta palikka "ongelmia päivityksissä" tjsp.
Ohjautuu sivulle, jossa sinua uhkaillaan kovasti piraattitavarasta ja kait XP:n sulkemisesta jne.
Siinä sitten kelaat, että oliko kone huollossa, jossa siihen on vaihdettu piraattiohjelma ja ryöstetty sinun aito jne. Paineet kyllä nousee, mutta älä menetä malttiasi.
Hyvin näkymättömästi siinä sitten kysäistään, että oletkohan aktivoinut.
Etene siitä ja saat vorkkimaan.
Päivittämätön office lienee nykyään sellainen virusimuri ettei kannata.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3439310Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat865789Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3515351SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden853755Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä33182Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien662743Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal672706Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,52513Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr72448- 1132416