EI PÄIVITY

office2003

Windows xp hakee päivityksiä office 2003 ohjelmille, mutta ei pysty lataamaan päivityksiä. Viimeksi löysi 15 päivitykstä, mutta yhtäkään ei pystynyt asentamaan: päivitys "epäonnistui". Nyt kysynkin kuinka saan pois päältä automaattiset päivitykset officen osalta?!?

1

429

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jarkko

      ...aktivoinut officen?
      Netti auki. Käynnistä->kaikki ohjelmat->Microsoft Office. Ja vaikka Excelin päällä muistaakseni hiiren oikealla tulee lisätietoa aktivoinnista. Kestää hetken.
      Sen jälkeen officeupdateen, jossa joudut lataamaan vielä aitoushärpäkkeen WGA ja oli kait DirectX:n jne.
      Sitten onnistuu päivitys.
      Toinen tie on mennä XP:n päivitykseen uudelleen. Kun ilmoittaa ettei päivityksiä voitu ladata, etsi vasemmalta palikka "ongelmia päivityksissä" tjsp.
      Ohjautuu sivulle, jossa sinua uhkaillaan kovasti piraattitavarasta ja kait XP:n sulkemisesta jne.
      Siinä sitten kelaat, että oliko kone huollossa, jossa siihen on vaihdettu piraattiohjelma ja ryöstetty sinun aito jne. Paineet kyllä nousee, mutta älä menetä malttiasi.
      Hyvin näkymättömästi siinä sitten kysäistään, että oletkohan aktivoinut.
      Etene siitä ja saat vorkkimaan.
      Päivittämätön office lienee nykyään sellainen virusimuri ettei kannata.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      74
      2465
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      37
      2077
    3. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      28
      945
    4. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      31
      830
    5. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      154
      778
    6. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      58
      640
    7. Paikallinen autokorjaamo

      Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi
      Kuhmo
      6
      518
    8. Vihdoinkin tarjolla sushia!

      Onpa mukava, että tän paikkakunnan ruokatarjonta laajenee. Ensi lauantaina pääsee herkuttelemaan kun Kukkoloilta saa su
      Haapavesi
      78
      501
    9. Kenen kanssa koet

      Että sinulla on eniten kipinää
      Ikävä
      21
      485
    10. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      33
      462
    Aihe