Windows xp hakee päivityksiä office 2003 ohjelmille, mutta ei pysty lataamaan päivityksiä. Viimeksi löysi 15 päivitykstä, mutta yhtäkään ei pystynyt asentamaan: päivitys "epäonnistui". Nyt kysynkin kuinka saan pois päältä automaattiset päivitykset officen osalta?!?
EI PÄIVITY
1
351
Vastaukset
- jarkko
...aktivoinut officen?
Netti auki. Käynnistä->kaikki ohjelmat->Microsoft Office. Ja vaikka Excelin päällä muistaakseni hiiren oikealla tulee lisätietoa aktivoinnista. Kestää hetken.
Sen jälkeen officeupdateen, jossa joudut lataamaan vielä aitoushärpäkkeen WGA ja oli kait DirectX:n jne.
Sitten onnistuu päivitys.
Toinen tie on mennä XP:n päivitykseen uudelleen. Kun ilmoittaa ettei päivityksiä voitu ladata, etsi vasemmalta palikka "ongelmia päivityksissä" tjsp.
Ohjautuu sivulle, jossa sinua uhkaillaan kovasti piraattitavarasta ja kait XP:n sulkemisesta jne.
Siinä sitten kelaat, että oliko kone huollossa, jossa siihen on vaihdettu piraattiohjelma ja ryöstetty sinun aito jne. Paineet kyllä nousee, mutta älä menetä malttiasi.
Hyvin näkymättömästi siinä sitten kysäistään, että oletkohan aktivoinut.
Etene siitä ja saat vorkkimaan.
Päivittämätön office lienee nykyään sellainen virusimuri ettei kannata.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1594989Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa203601Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1603401Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss382897Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1042655Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie272054Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy191895Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky101745Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1541505Henri Alen tilittää yllättäen Vappu Pimiän uudesta MasterChef -pestistä: "Vaikka hän ei..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Hän liittyi uudella MasterChef Suomi -kaudella arvovaltaiseen tuomaristoo111502