EI PÄIVITY

office2003

Windows xp hakee päivityksiä office 2003 ohjelmille, mutta ei pysty lataamaan päivityksiä. Viimeksi löysi 15 päivitykstä, mutta yhtäkään ei pystynyt asentamaan: päivitys "epäonnistui". Nyt kysynkin kuinka saan pois päältä automaattiset päivitykset officen osalta?!?

1

401

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jarkko

      ...aktivoinut officen?
      Netti auki. Käynnistä->kaikki ohjelmat->Microsoft Office. Ja vaikka Excelin päällä muistaakseni hiiren oikealla tulee lisätietoa aktivoinnista. Kestää hetken.
      Sen jälkeen officeupdateen, jossa joudut lataamaan vielä aitoushärpäkkeen WGA ja oli kait DirectX:n jne.
      Sitten onnistuu päivitys.
      Toinen tie on mennä XP:n päivitykseen uudelleen. Kun ilmoittaa ettei päivityksiä voitu ladata, etsi vasemmalta palikka "ongelmia päivityksissä" tjsp.
      Ohjautuu sivulle, jossa sinua uhkaillaan kovasti piraattitavarasta ja kait XP:n sulkemisesta jne.
      Siinä sitten kelaat, että oliko kone huollossa, jossa siihen on vaihdettu piraattiohjelma ja ryöstetty sinun aito jne. Paineet kyllä nousee, mutta älä menetä malttiasi.
      Hyvin näkymättömästi siinä sitten kysäistään, että oletkohan aktivoinut.
      Etene siitä ja saat vorkkimaan.
      Päivittämätön office lienee nykyään sellainen virusimuri ettei kannata.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lopetin kokonaan ravintoloissa ruokailun ja juomisen

      Ravintoloissa hinnat ovat aivan naurettava korkealla. Alkoholin juomisessa ravintoloissa ei ole senkään vertaa järkeä.
      Maailman menoa
      188
      2909
    2. Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä

      Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin
      Rovaniemi
      23
      2410
    3. Mari Rantanen eroa! Lausunnot vapun pahoinpitelystä ovat järkyttäviä!

      Poliisiministerin, eli sisäministeri Mari Rantasen on syytä erota!
      Maailman menoa
      160
      1133
    4. kukaan ei pakota kasteeseen..

      Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot
      Kaste
      400
      1115
    5. Mitä ikävöit eniten

      kaivatussasi? 🫶
      Ikävä
      69
      1070
    6. Anabaptismin kirous

      Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä
      Kaste
      417
      1002
    7. Kai odotan että

      Juokset vielä perässäni
      Ikävä
      67
      938
    8. Kerrohan T miehelle yksi syy

      Miksi hänen tulisi kaivata sinua?
      Ikävä
      114
      888
    9. Rakas, haluan sut niin hulluna kuin olet, tiedän jo sun pakkomielteet ja muut jutut, ihana naiseni

      Kunhan et minun takia satuta itseäsi tai muita, minulla nyt ole niin väliä. Rakas mä ymmärrän ja näen kaiken, sun suure
      Ikävä
      48
      794
    10. Ja taas oli vappu. Ja jokavuotinen ulina siitä kuinka juhlinnasta syntyy roskaa.

      Pitäsköhän vaan juhliminen kieltää. Voitais kaikki viettää vaputkin vaan neljän seinän sisällä puhelimiamme hiplaten
      Maailman menoa
      148
      762
    Aihe