Ihan mielenkiinnosta kyselen että minkä kokosia Nöffejä teillä on?
Meillä on narttu 9kk, 45 kg, säkää en muista ja mittanauha hukassa.
Nöffin koko?
6
1350
Vastaukset 6
- sämpylä,.,
on uros ikää yli kymmenen ja korkeus noin 65 eli kuono liikkuu ruokapöydän yläpuolella..
Painoa reilut 90kg eikä edes lihava vaan luut tuntuu karvan alla hyvin..- nöffifani
uros, painoi n.75 kg, ja minä luulin, ettei kukaan voita sitä painossa -mutta onpas teillä mahtava nöffipoika!
- sämpylä,.,
nöffifani kirjoitti:
uros, painoi n.75 kg, ja minä luulin, ettei kukaan voita sitä painossa -mutta onpas teillä mahtava nöffipoika!
mutta se ei näytä mitenkään isolta. Tai sitten siihen on tottunut.. Se on sellainen sopusuhtainen könsikäs ja liikkuu kevyesti keinahdellen joten sen paino on aina yllätys kaikille.
Veljelläni oli joskus vielä isompi eli kiloa vaille sata, mutta se oli todella korkea ja suuri koira vaikkei lihava sekään. Niin isoa en ole nähnyt toista. Aikaa tuosta koirasta on jo parikymmentä vuotta.
- nöpöt
narttu 3 vuotta 45 kg ja uros 4 vuotta n.70 kg
- KOIRA FANI! =)
Neefoundlandinkoiran säkä urokselle noin: 71 cm
ja nartulla noin: 66 cm
Paino uroksella noin: 68 kg
Paino nartulla noin: 54 kg- MMS
TODELLINEN KUOLAHURMURI JOKA VEI AINAKIN MUN SYDÄMMENI 100-0
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 951596
- 721254
- 901222
Jasmin vauhdissa
Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois2761005- 95929
- 40904
- 49777
- 80775
- 55753
- 45695