vuolijoesta

kohta kuuluisa

olivat polliisit eilittäin käyneet katsastamassa moottorikelkoilla vuolijoen ssi tilanteen.vain kourallinen susia on ollut läpikulkumatkalla kuntamme läpi,metsästäjien kiihkoilu on siis ollut täysin turhaa.hyvä että polliisit alkaVAT KIINNOSTUA KUNNAN TEKEMISISTÄ NIIN SAADAAN PIKAPUOLIIN KAINUUSSA REHOTTAVA SALAMEHTUU KURIIN.otttakaa kantaa kainuumme muutkin riistamiehet!!!

3

461

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kainuulainen

      On se ihme kun yhdet ja samat ihmiset näkee jatkuvasti nurkissaan susia ja itse olen asunut ja metsästänyt ja liikkunut luonnossa todella paljon enkä ole vielä nähnyt sutta vilaukseltakaan.

      • se...

        ..mikään ihme ole jos et juuri sinä ole nähnyt niitä susia.
        Kuulemma haiset tosi pahalle.
        Eikä tämä juttu ole mikään urbaanilegenda vaan karu tosiasia.
        Ihan oikeata toisen tai kolmannen käden vai jalanko tietoa se olikin mutta näin on asia.:D


      • ei lasketa

        sitä matkaa jonka sinä kaupunkilaisjuntti kävelet rappukäytävästä autollesi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin

      Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän
      Maailman menoa
      63
      2902
    2. Oho, köyhyys väheni Marinin hallituskaudella

      👋💥🤕 Tuonkin Marinin hallitus sössi --- Vuosien 2019–2023 sosiaaliturva- ja verotusperusteiden muutokset suhteessa h
      Maailman menoa
      128
      2582
    3. Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860

      Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli
      Maailman menoa
      4
      2297
    4. Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan

      Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on
      Maailman menoa
      11
      1794
    5. Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman

      Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi
      Maailman menoa
      17
      1614
    6. Ukrainan raukkamainen isku Moskovaan.

      Pitikö isku tehdä juuri jouluna.Siinä saattoi jäädä joku lapsi isättömäksi.Kyseessä ei edes sotilaskohde.
      Maailman menoa
      363
      1510
    7. En tiedä mitä olet mulle

      Rakkauteni,ihastukseni,pakkomielteeni,mitä lie. Jokatapauksessa ajattelen sinua päivittäin lämmöllä ja haluan toivottaa
      Ikävä
      60
      1449
    8. On mullakin

      Sua ikävä. En vain pysty siihen mitä toivot. Siksi toivon joskus että voisin vain olla hetken lähelläsi
      Ikävä
      71
      1174
    9. Vittumaista Joulua Kuhmolaisille.

      Siinäpä se tiivistettynä.
      Kuhmo
      22
      1161
    10. Mikä on kaunein naisennimi jonka tiedätte?

      Kotimainen tai ulkomainen.
      Sinkut
      86
      1144
    Aihe