Moikka!
oliskohan kenelläkään tulossa tämänvuoden puolella pentuetta,ihan vaikka olis joku mielenkiintoinen yhdistelmäkin.
Viimesin koira mikä meillä oli,oli labradorin ja saksan pystykorvaa,melkosen välkky.
oliskohan kenelläkään tulossa tämänvuoden puolella pentuetta,ihan vaikka olis joku mielenkiintoinen yhdistelmäkin.
Viimesin koira mikä meillä oli,oli labradorin ja saksan pystykorvaa,melkosen välkky.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Meillä on pentuja.
Kultsun ja saksiksen sekoja.
Myös Bernin jua saksiksen.
Kiinnostiko. Vastaa mailiin!
on tarpeeksi tässä maassa, joten toivottavasti noi seropit on vahinkopentuja eikä tahallaan teetettyjä..
tekisi mieleni sanoa rotukoirista..
liikaa sisäsiittoisia pentueita ja rahanahneudessa tehtailtuja.
Eläkööt sovussa, rotukoirat ja seropit, samanarvoinen elämä kummallakin!
Kuulostaa ihanalta yhdistelmältä Berni ja Saksanpaimenkoira, miltä pennut näyttävät?
Noihin toisiin kommentteihin, niin toiset tykkää seropeista toiset rotukoirista ja meillä esim. tykätään yhtä paljon molemmista. Ja yhtä hyvän hoidon saavat molemmat, laadukas ruoka, madotukset, rokotukset ja molemmille aikaa ja hellyyttä.
Liian usein yleistetään, ettei seropeista välitetä eikä niitä hoideta kunnolla!
Itse olen ainakin törmännyt aivan liian usein rotukoiriin joita ei hoideta kunnolla ja joista luovutaan naurettavista syistä!
Tulipas taas paasattua! =)
Ensin kiitoksia vastauksista...olisi ehkä hyvä nähdä minkä näkösiä niistä tulee isona.
Myös lisää vastauksia kysymykseeni olisi kiva saada,lisää vaan erikoisia yhdistelmiä!
Ehkä jopa pari erillaista rekkua mahtuisi mukaan. = )
Ne ovat sellaisia isoja pörröisiä kamuja. Meillä on yhtälailla saman arvoisia koirat. Meillä on tällä hetkellä 5 puhdasta ja 3 seropia. jos sinua nimimerkki koiruuksia kiinnostaa niin meilaa [email protected]
Hei!
Koirakuumetta potevava kiinnostuin. Millaisia ovat iskä ja äiskä koirat luonteeltaan. Missä päin Suomea majailevat ja minkä ikäisiä kikkukarvakuonot ovat?
koira fanilta.olisin kiinnostunut pennusta jos saisin osoitteen.