Onko kellään samaa ´´ongelmaa´´?? Ei se oikeastaan ongelma ole, mutta mulla jotenki vaivaa se, että olen niin paljon erinnäköinen vuotta vanhemman siskoni kanssa.. Onko normaalia??
Eri näkösiä siskon kanssa..
7
2050
Vastaukset
- kukaan ei myönnä
on normaalia. ainoastaan identtisten kaksosten kuuluu näyttää samalta
- -Mimpsu-
Kiitti vastauksestas.. Helpotti kummasti.. :)
- Kodinkone
Ainoastaan identtiset kaksoset näyttävät täysin samalta, mutta usein sisaruksissa on muutenkin joitain samoja piirteitä. Ei tosin kaikissa.
Itse olen aivan eri näköinen kuin isosiskoni. Ei meitä sisaruksiksi tunnista. Monesti kaverit on kysyneet nähtyään mut ja siskon kaupungilla yhessä, että kuka se mun kaveri oikeen on, tarkoittaen siis siskoani. joskus on kyllä kommentoitu, että meillä ois samanlainen hymy, mutta muuten ollaan kuin yö ja päivä.
Eli ihan normaalia tuo erinäköisyys on, älä huoli.
- on mahdollista
että teillä on eri isä.
- alilaa
haloo!!! tuossa ei mielestäni mitään ongelmaa ole. ole iloinen että näyttätte erillaisilta miksi et haluaisi näyttää erillaiselta kuin siskosi??? kysympähä vaa... minäki olen siskoni kanssa TÄYSIN eri näköinen.
- -Mimpsu-
Kuten mä toss alus sanoin nii se vaan jotenki vaivaa.. Musta on nii ärsyttävää kuulla miten jokanen sanoo et oottepa te erinäkösiä!! Ja varsinki ku tuntuu et kaikki muut näyttää jotenki nii paljon omilta siskoiltaan paitsi mie..
- mie olisin ilonen jos en..
...näyttäis samalta sisarukseni kans... ku se sattuu olemaan mun 7 vuotta vanhempi veli... meitä ei sen kaa ees kovin helpolla erota kuvista jois ollaan saman ikäsiii... ja sitä mun veljee on luultu mun isäksi sen takii monesti... -.-'
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?792891Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja
Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,282607Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville472411Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.122104Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1111622- 1671403
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa291118- 521072
IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih15856Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois111846