Missä vika, kun Logitechin optinen puoli vuotta vanha hiiri kuluttaa helkutistis pattereita ? Joudun vaihtamaan patterit parin viikon välein. Johan tässä ekologinen omatunto jo kiljuu tuskasta ja rahapussissakin jo nämä patteriostokset tuntuvat.
Nälkäinen hiiri
3
378
Vastaukset
- akkuja...
viittaa kyllä johonkin hardware vikaan jos vaihtoväli alkaa tihetä...
- härokso
Mulla on Logitech Cordless MouseMan Optical hiiri,ja käytän siinä alkali paristoja,ja kestävät n.3 kuukautta.Hiiressä vilkkuu aina punainen valo,eikä siitä saa virtoja pois.
- ATE.
niin egologinen omatuntosi alkaa kehräämään tyytyväisyydestä kuin kotikissa. :)
http://www.google.fi/search?hl=fi&q=logitech lx7&meta=
Vaikka hiiren esitteissä asia ei käy helposti selville, Logitech LX7 toimii myös yhdellä paristolla.
Itse ostin ko. hiiren viime elokuussa ja keskimäärin on yksi paristo kestänyt kaksi kuukautta n. 5 tunnin päivittäisellä tietokoneen käytöllä!
Kun laittaa hiiren paketissa olevalla adapterilla PS/2-hiiriporttiin, on toiminta 100 %:sen vakaata ja yhtä nopsakkaa kuin usb-väyläisenä. Itselläni on jo kahden emolevyn kanssa ollut ongelmia usb-ajureiden yms. kanssa joten päädyin käyttämään ps/2-porttia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista867601- 1045517
- 2664728
- 484662
- 653382
- 502758
- 582447
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222408Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292372- 412244