Keittiökalusteita Tampereella

Tervehdys!
ajateltiin emännän kanssa lähteä Tampereelle katsastamaan sisustus valikoimia ja nyt kaipailisin vähän vinkkejä mihinkä kannattais mennä lähinnä millä keittiökaluste liikkeillä on isot/monipuoliset näyttelytilat
Kiitoksia etukläteen.
122233
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Tarjolla useampien valmistajien tuotteita saman katon alta.

Äänestä
  • paikan hinnat ihan utopistisen kovat, tai makunsa kullakin. Itse en ikinä laittaisi sellaisia summia keittiööni.

    Äänestä

  • kyllä ne ovat Novartin valmistamia nuo kaikki kolme merkkiä.

    Äänestä

Isot ja loisteliaat näyttelytilat ei oikopäätä tarkoita hyvää ja loisteliasta toimitusta. Vaan se on usein päinvastoin. Mitä suurempi talo, niin sitä suuremmat hässäkät, jos on mennäkseen pieleen.

Äänestä
  • Ei ole ostaa oikopäätä mitään,tarkoitus on vaan päivä kierrellä ja katsella jos löytyis uusia ideoita ja tutusta erilaisiin ratkaisuihin.
    Ei oikein kiinnosta tehdä 10000 erkin päätöstä pelkkien kolme dee kuvien tai valokuvien perusteella
    Ja jos joku tietää verkkosivua missä on kuvia keittiösaarekkeista niin olisi kivaa jos laittais osoiteen tänne.

    Äänestä

  • kimmokova kirjoitti:

    Ei ole ostaa oikopäätä mitään,tarkoitus on vaan päivä kierrellä ja katsella jos löytyis uusia ideoita ja tutusta erilaisiin ratkaisuihin.
    Ei oikein kiinnosta tehdä 10000 erkin päätöstä pelkkien kolme dee kuvien tai valokuvien perusteella
    Ja jos joku tietää verkkosivua missä on kuvia keittiösaarekkeista niin olisi kivaa jos laittais osoiteen tänne.

    Itse otin vuosi sitten 4 eri tarjousta ja päädyin Domukseen :ovimallin vuoksi tosin, mutta heillä kyllä palvelu ja toimituskin toimi moitteetta.

    Äänestä

  • Palvelu oli todella loistavaa ja lähes asuinpinta-alaltaan lähes 200 neliöisen talomme toimituksessa oli ainoa virhe rikki mennyt peili, joka sekin tuli viikossa varsinaisesta toimituksesta. En pitäisi myöskään hintaa mahdottomana; koko talon kalusteet maksoivat n. 20.000 euroa ja keittiössä on sentään kivitasoa yms. "hienouksia".

    Äänestä

  • (Keittiömaailmasta) kirjoitti:

    Palvelu oli todella loistavaa ja lähes asuinpinta-alaltaan lähes 200 neliöisen talomme toimituksessa oli ainoa virhe rikki mennyt peili, joka sekin tuli viikossa varsinaisesta toimituksesta. En pitäisi myöskään hintaa mahdottomana; koko talon kalusteet maksoivat n. 20.000 euroa ja keittiössä on sentään kivitasoa yms. "hienouksia".

    Hyvä, jos joku saanut a la cartelta hyvän tarjouksen. meille ainakin tuli niin suolainen hinta ettei sen enempää neuvoteltu. puustelli ja Topi olivat samoilla koneilla (myös sama valmistaja) TUHANSIA euroja halvempia. Eli reilusti yli 2000 halvempia. U-keittiö n.15m2 ja kaikilla seinillä kaapistoja ja kodinkoneet integroiituina. Onko tuossa hinnassa kodin koneetkin?? Meillä kaikki kaapistot koneineen (myös khh:n koneet ja altaat)alle 16000.

    Äänestä

Minulla on hyviä kokemuksia Isku-keittiöistä Sammonkadulla, Puustelli Sorinkadulla ja Topi-keittiöt Nekalassa. Kaikissa palvelu pelasi ja olivat todella valmiita neuvottelemaan hinnoista.
Me saimme parhaan tarjouksen Topilta ja suosittelen kyllä lämpimästi. Ainakin kannattaa katsastaa. Helillä on homma hallussa!

Äänestä
  • hyvä paikka tutustua keittiövalikoimiin. Jos sinulla on digikamera, ota kuvia hyvistä ideoista ym. Nekalassa on ainakin Nixin ja Keittiöjätin myymälät. Kodin Anttilassa Turtolassa on muistaakseni Villa-keittiön myyntipiste. Ja Rauta-Otrassa Nekalassa on myös jonkinlainen keittiönäyttely. Tuo Keittiömaailma on mielestäni kuitenkin siitä hyvä, että valikoima on laaja ja siellä saa melko rauhassa kierrellä ja katsella.

    Äänestä

Azienda Satakunnankadulla myy laadukkaita merkkejä, nettisivut ovat vähän surkeat mutta mainostavat edullisia näyttelykeittiöitä

Äänestä

Pari vuotta sitten otimme kalusteet Tampereen Valiokeittiöstä. Hinta laatusuhde kohdallaan ainakin. Jotakin pientä loppuviilausta oli toimituksessa. Loppu hyvin, kaikki hyvin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kimmokova kirjoitti:

Tervehdys!
ajateltiin emännän kanssa lähteä Tampereelle katsastamaan sisustus valikoimia ja nyt kaipailisin vähän vinkkejä mihinkä kannattais mennä lähinnä millä keittiökaluste liikkeillä on isot/monipuoliset näyttelytilat
Kiitoksia etukläteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu