Opiskelijan suuret murheet

Suur-Jyväskylän lehti 21.02.2007, sivu 12 (yo:n parkkipaikat)
Huvittavaa !!!
4687
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mitä huvittavaa siinä on? Bussilla ei mattilanniemeen monestakaan paikasta fiksusti matkusteta aikataulut huomioiden, joten oma auto on välttämätön. Mitkä viherfasistit oikein suunnittelee näitä paikkoja.

Vinkkinä voisin kehottaa ajamaan sinne yrityspaikoille - nehän on tyhjänä siellä Agorassa.

Äänestä
  • Agoran parkkihallin ylätasanteella saa pysäköidä opiskelijatkin. Itse sain tietää tämän vasta vähän aikaa sitten

    Äänestä

En ole saanut juttua käsiini, mutta mikäli kyseessä on yo:n surkea parkkipaikkatilanne niin totta puhuu. Mikä siinä on ettei opiskelijat saisi ajaa omalla autolla? Parkkipaikkoja on Mattilanniemessä surkean vähän, parkkipirkot käy sitten sakottelemassa väärin pysäköityjä autoja, kun pihassa ei voi muuta kuin pysäköidä väärin KOSKA PAIKKOJA EI YKSINKERTAISESTI OLE. Kuopiossa opiskelija voi käsitteekseni ostaa pysäköintioikeuden. Jyväskylässä asiaa kysyessäni ihmeteltiin huuli pyöreänä. Jep. Loistavaa toimintaa.

Äänestä

Ja mitä tuohon otsikkoon tulee: kyllä se vaan Tietoenatorin ja Nokiankin porukkaa vituttaisi jos työpaikalle tullessaan ei saa autoa kuin sakkopaikalle. Topicin aloittaja ei tuskin ole niin imbesilli ettei ymmärrä koulunkäynnin olevan opiskelijan työtä. Tässä tilanteesa niin opiskelijoilla on ihan samanlainen oikeus parkkipaikkoihin kuin työssäkäyvilläkin. Tarviiko tuollaista nyt oikeasti normaalille ihmiselle edes selittää?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nyyyh kirjoitti:

Suur-Jyväskylän lehti 21.02.2007, sivu 12 (yo:n parkkipaikat)
Huvittavaa !!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu