Nordnet

plöö

No eipä ole tuon halvaksi ja hyväksi haukuttu välittäjän käyttöönotto kovin helppoa, pitäisi ensin saada jossain otettua kopio kuvallisesta henkilötodistuksesta ja sille vielä kaksi todistajaa ja lähettää heille. Eh...

5

1109

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • björn

      valokopion voi ottaa vaikka kirjastossa. pyydä kahden kaverin/sukulaisen allekirjoitukset paperiin ja lähetä kirje. viikon tai parin päästä saat tunnukset. niin helppoa se on.

      • plöö

        ...selventävästä kuvauksesta, muuten en varmaan olis tajunnutkaan mitä pitää tehdä.

        Kaikilla vain ei välttämättä ole sellaisia ihmisiä lähellään joita haluaisi vaivata asialla tahi selitellä aikomuksiaan.


    • Tvöö

      Rahaliikenteestä saatkin sitten lisää hupia, kun siirtelet valuuttaa pitkin maailmaa. Toivottavasti pysyt pikkuisen edellä kauppojen selvityksestä.

    • ånkå

      Onkos noilla muilla vastaavilla sama juttu? E*Trade taitaa olla seuraavaksi halvin paikka piensijoittajalle. Taitavat kaikki vaatia kopion henkkareista mutta tarviiko metsästellä sivullisten nimmareita kissojen ja koirien kanssa? Kyllä tuo voi olla ongelmallinen kohta "yksin maailmassa olevalle". Jotenkin huvittavia tällaiset kopiopelit muutenkin näin sähköisten henkilökorttien aikakautena.

    • Anonyymi

      nordnetissa valtavat väärinkäytökset menillään verkkorikolliset ovat saaneet nordnetin täydelliseen hallintaansa
      eilen illalla oli 20000 asiakasta menetyänyt osakkeensa rahastonsa sekä käteisvaransa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3017
    2. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      61
      2961
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      42
      2367
    4. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1863
    5. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1719
    6. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      72
      1684
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1586
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      77
      1275
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      38
      1252
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      79
      1080
    Aihe