kannen momentti

mikä on 1,2 vm.90 micran kannen pulttien kiristysmomentti?
korjausopas sanoo stage 2: 6.0-6.5kg, pitääkö paikkansa?

Paljonko se on nm:nä?
21554
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

10nm=1kg eli se olisi 60-65nm

Äänestä

korjausoppaasta, esim. Alfamerin korjausoppaasta.
1kgm=1kpm=9,81Nm
Liitospintojen huolellinen putsaus, uusi kannentiiviste ja kiristys monessa vaiheessa oppaan järjestyksessä. Myös löysennysvaiheessa irrotus useammassa vaiheessa päinvastaisessa järjestyksessä. Nääs alumiinikansi menee helposti kieroksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


micratar kirjoitti:

mikä on 1,2 vm.90 micran kannen pulttien kiristysmomentti?
korjausopas sanoo stage 2: 6.0-6.5kg, pitääkö paikkansa?

Paljonko se on nm:nä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu