mikä himpuran liittymä olisi edes vähän kohtuullisen hintainen, kun puhuu aika paljon, yli 100 euroa yhteen laskuun eri liittymiiin???
tyrkyttävät kolumbus pakettia 40€ ,sis. puhelin, kolme ekaa kuukautta "ilmaista" puheaikaa...
onko huono diili?
Mitä "ketunloukkuja" sisältyy yleensä paketteihin ? Ei jaksaisi hullukaan ( vähän uuno) alkaa tutkia kaikkia mahdollisia tarjouksia pikku pränttejä myöten.
Onko jollakin joku hyvä koettu, auttakaa, pliis, mummelia.
Ei saa hullukaan selvää!
7
1261
Vastaukset
- mukavasti
Tämähän on mulle täysin selvää jos sulla tulee yli 100 eur. laskua kuussa, niin silloin ei ole muuta kuin yksi mahdollisuus ja se löytyy Saunalahden Totaali2 kytkyliittymastä.
- Sillähän pystyt puhuman 3000 min kaikiin liittymiin.
- tekstareita lähettämän 3000kpl kaikiin liittymiin.
- multimediaviesteja lähettämän 3000kpl kaikiin littymiin.
- Videopuheluja puhumaan 3000 min. kaikkiin liittymiin.
- Sekä siinä on vielä rajaton datasiirto ominaisuus saman hintaa, että voit käyttää sitä vaikka netti yhteytenä tai surfata puhelimella suoraan.
- Puhelinhan siinä tulee tietenkin myös samaan hintaa ja paketin hita vaihtelee koko paletille 57 eur. - 83 eur. sisältäen kaikki mainitsemani omimaisuudet samaan hintaan riipuen valitsemastasi puhelinmallista.
Katso tarkemmin kaikki hinnat hyviltä Saunalahden sivuilta www.saunalahti.fi ja totea ja hämmasty!!
Sanalahden liittymiä myö myivät Elisa Shopit, Markantalo ja Gigantti. Myös netin kautta voit tilata liittymän, kuin myös asiakaspalvelusta ja numeron löydät Sauniksen sivuilta www.saunalahti.fi- uuno mummeli
en tarvitse kuitenkaan kuin puheluja ja tekstiviestejä, että vieläkin edullisempia vaihtoehtoja voisi olla ehkä...vai ei ?
- siihen
Puhelut ulkomaille, puhelut ja viestit erityismaksullisiin palvelunumeroihin (myös valtakunnalliset yritysnumerot, esim. 010, 020 ja 030 -alkuiset), ulkomailla soitetut ja vastaanotetut puhelut, ulkomailla lähetetyt ja vastaanotetut viestit sekä soitonsiirrot veloitetaan normaalin hinnaston mukaisesti
- että kaikkiin liittymiin
uuno mummeli kirjoitti:
en tarvitse kuitenkaan kuin puheluja ja tekstiviestejä, että vieläkin edullisempia vaihtoehtoja voisi olla ehkä...vai ei ?
vai kaikkiin muihin kuin dna joka seisoo ainakin elisan ja komumbuksen ehdoissa pienellä präntillä.
- mukavasti
uuno mummeli kirjoitti:
en tarvitse kuitenkaan kuin puheluja ja tekstiviestejä, että vieläkin edullisempia vaihtoehtoja voisi olla ehkä...vai ei ?
Markkinoilta ei löydy yhtäkään edullisempaa ja monipuoliosempaa liittymää kuin Totaali2 liittymä, jos soittaa ja tekstaa n.100 eur. laskua kuukaudessa ja puhuu joka päivä.
Saunalahden liittymissä ei ole aloitusmaksua(4,9 senttiä/puhelulta) ja on sekuntti veloitus!!
Toinen hyvä vaihtoehto on Saunalahden pakettiliittymistä Pikkukolmenen, jos ei puhu joka päivä ja tulee yhtenä päivänä pitkiä puheluja ja lähettää tekstareita/multimediaviestejä paljon. Nythän Pikkukolmosen hintaraja on 1 eur. vrk. kesäkuun loppuun, kun se normaalihinnalla on 3 eur/vrk. - uuno mummeli
mukavasti kirjoitti:
Markkinoilta ei löydy yhtäkään edullisempaa ja monipuoliosempaa liittymää kuin Totaali2 liittymä, jos soittaa ja tekstaa n.100 eur. laskua kuukaudessa ja puhuu joka päivä.
Saunalahden liittymissä ei ole aloitusmaksua(4,9 senttiä/puhelulta) ja on sekuntti veloitus!!
Toinen hyvä vaihtoehto on Saunalahden pakettiliittymistä Pikkukolmenen, jos ei puhu joka päivä ja tulee yhtenä päivänä pitkiä puheluja ja lähettää tekstareita/multimediaviestejä paljon. Nythän Pikkukolmosen hintaraja on 1 eur. vrk. kesäkuun loppuun, kun se normaalihinnalla on 3 eur/vrk.onko aina pakko ostaa kännykin?
minulla on 2 melko uutta kännyä, eikö enää mitään hyvää sopimusta ole ilman kytkykännyä??
- se...
.. nyt niin, että kun tarpeeksi paljon puhuu, niin 100 euron lasku tulee millä tahansa liittymällä. Paljonko yleensä puhut kuukaudessa minuutteja, soitatko palvelunumeroihin jne.?
-Paskan auton möivät! Nyt kyllä haukun koko merkin ja myyntiketjun!
-Kuinka niin?
-Myyjän mukaan tämä vie bensaa 7 litraa sadalla, mutta minulla menee aina 14 litraa kun ajan!
-Paljonkos sinä sitten ajat päivässä?
-No sellaiset 200 kilometriä.
-Vai niin...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1265656
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai974857Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1404824Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3942408- 1312340
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv22007- 1121913
- 2561617
- 3831377
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.601223