Kuka on saanut sullottua Emmaljungan edge duo combi (tai classic duo) vaunut auton takakonttiin kopan kanssa ilman, että on tarvinnut renkaita irroittaa? Nykyiseen autoon (5-ovinen Primera) ei mahdu, joten kiinnostaisi tietää mihin mahtuu?
Emmaljunga Edge Duo Combi
takakonttiin
66753
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
...ja jää vielä koirallekin tilaa. Auto on Mitsubishi Space Wagon.
että ei ole taidettu avaruusvaunua tehdä enää muutamaan vuoteen...
Meillä on Emmaljungan duo edge sportit ja mahtuu renkaita irrottamatta auton takakonttiin. Meillä on autona Honda Civic 2004 ja Hatsbac tai jotain sinne päin. Mun äidin autoon ne menee vielä paremmin kun meijän autoon ja äidillä on Peugeot 206 sports wagon eli joku pikku farkku. Jää vielä enemmän tilaa kun mejän takaluukkuun. Isällä on Volvo s80 ja sinne ne pitää aina purkaa eli koppa ja ratasosa erikseen vierekkäin.
Meillä on itseasiassa City Cross Duo Combi -rattaat, mutta ulkomitat on sinne päin samaa luokkaa:
* City Cross: 89x60x47 (P x L x K)
* Edge Duo: 96x67x52 (P x L x K)
Autona oli on ollu Skoda Octavia Dynamic ja Elegance. Molempiin vaunut meni heittämällä, joten uskosin, että Edgegin menee (hienoisesti suuremmasta koosta huolimatta).
Mahtuu sekä audi a3 mallin pikkuautoon j skoda octavia farkkuun oikein hyvin! Mutta ei passatin porrasperään...
Skodan Dynamic ja Elegance on molemmat porrasperäisiä, ja niihin mahtuu.
Toki farkkuun menee helpommin, kun ei ole etureunassa "laitoja" joiden yli pitää nostaa.